Okresný súd v Bratislave bude rozhodovať o rozšírenie dôvodov väzby pre exministra Pavla Ruska

369686_img_0635 1 676x471.jpg

BRATISLAVA 11. marca (WebNoviny.sk) – Okresný súd Bratislava II bude v pondelok rozhodovať o návrhu na rozšírenie dôvodov väzby pre exministra hospodárstva a bývalého riaditeľa TV Markíza Pavla R.

Osobitný návrh

„Je možné potvrdiť skutočnosť, že dozorový prokurátor žiadal osobitným návrhom rozšírenie dôvodov väzby. Avšak bližšie sa k uvedenému návrhu v súčasnosti vyjadrovať nebudeme, nakoľko tento ešte len bude predmetom rozhodovania súdu,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave Michal Šúrek. Okresný súd Bratislava II už v októbri minulého roku rozhodol o väzobnom stíhaní Pavla R. ktorý čelí obvineniu z objednávky vraždy. Krajský súd v Bratislave ho však v novembri nariadil prepustiť.

Odporúčame:
Vláda je absolútne stabilná, tvrdí tajomník ministerstva dopravy Viktor Stromček

Polícia bývalého ministra hospodárstva a podnikateľa Pavla R. zadržala v pondelok 23. októbra 2017 v súvislosti s obvinením z objednávky vraždy. Vyšetrovatelia v tomto prípade už vypočuli spoluobvinených v tejto kauze, konkrétne Mikuláša Č., Miloša K. aj Róberta L. Všetci traja spoluobvinení v tomto prípade sú buď vo výkone trestu, alebo väzby, pričom sú spájaní s pôsobením v zločineckých skupinách.

Obvinenia odmieta

Pred vyšetrovateľom v tomto prípade vypovedali tiež napríklad bývalá manželka Pavla R. Viera, asistentka expremiéra Vladimíra Mečiara Anna Nagyová, Ján Kán, podnikateľ Marián Kočner, šéf Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a ďalšie osoby.

Odporúčame:
Všetky mocenské zmeny sa v našom štáte udiali legitímnym spôsobom, tvrdí Mesežnikov

Bývalý šéf TV Markíza Pavol R. je podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Prípad rieši Národná kriminálna agentúra, podľa medializovaných informácií boli podnetom informácie od Mikuláša Č., ktorý si odpykáva doživotný trest. Pavol R. obvinenia odmieta.

Viac k témam: okresný súd bratislava II, Pavol Rusko
Zdroj: Webnoviny.sk – Okresný súd v Bratislave bude rozhodovať o rozšírenie dôvodov väzby pre exministra Pavla Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

11. marca 2018