Oki, poď už na Vianoce domov! Polícia stále pátra po Okoličánym, ktorý je odsúdený na doživotie

453702_131173632_3980624678634391_5341233666262834072_o 676x432.jpg

14.12.2020 (Webnoviny.sk) – Policajný zbor (PZ) SR v rámci vianočnej kampane upozornil na pátranie po Róbertovi Okoličánym, ktorý je odsúdený na doživotie. Šéf zločineckej skupiny z východného Slovenska je na úteku od apríla 2018, doživotný trest mu vtedy potvrdil najvyšší súd.

Ako informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka, Okoličány sa nachádza aj na liste najhľadanejších osôb v členských štátoch Europolu.

Spolupráca so všímavou verejnosťou

„Nie je vylúčené, že hľadané osoby z iných štátov sa môžu ukrývať na našom území, preto je spolupráca so všímavou verejnosťou vždy veľmi vítaná,“ uzavrel Slivka.

Policajný zbor informuje o najhľadanejších osobách v rámci kampane, ktorú aj tento rok spojil s Vianocami. Od dnešného dňa tak polícia postupne zverejní pátranie po šiestich mužoch a jednej žene.

Časť z nich je už odsúdená na vysoké tresty odňatia slobody, u menšiny právoplatné rozsudky síce ešte nepadli, no trestnému konaniu sa zámerne vyhýbajú. „Niektorých z nich považujeme za nebezpečenstvo aj pre svoje súčasné okolie, kde sa ukrývajú,“ zdôraznila polícia.

Štedrovečerný stôl na Chorvátskej 5

„Oki, poď už na Vianoce konečne domov! Pozývame ťa k štedrovečernému stolu na Chorvátsku 5 v Bratislave,“ píše polícia v pohľadnici, ktorú zverejnila vo svojom profile na sociálnej sieti.

Tento rok je hlavným motívom kampane virtuálna pozvánka k štedrovečernému stolu. Fiktívna večera bude organizovaná na adrese Chorvátska 5 v Bratislave, čo predstavuje sídlo Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody.

Vtipným spracovaním serióznej témy chce polícia osloviť čo najväčšie publikum. Minuloročná vianočná kampaň priniesla pozitívny výsledok, na základe zverejneného statusu boli získané informácie k vtedy dlhoročne nezvestnému Henrichovi Sz., členovi gangu takáčovcov. Muž bol vďaka kampane zatknutý.

Viac k témam: doživotie
Zdroj: Webnoviny.sk – Oki, poď už na Vianoce domov! Polícia stále pátra po Okoličánym, ktorý je odsúdený na doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.

14. decembra 2020