Odhalili totožnosť útočníka z Nice, mal dvojité občianstvo

Nákladné auto vrazilo do davu ľudí oslavujúcich sviatok dobytia Bastily.NICE 15. júla (WebNoviny.sk) – Podľa informácií francúzskej televízie BMF a regionálneho denníka Nice-Matin sa po zneškodnení vodiča nákladiaku, ktorý zabil vo francúzskom meste najmenej 80 ľudí a približne 50 ďalších zranil, našiel v jeho aute preukaz totožnosti. Útočník mal v súlade s týmito doposiaľ nepotvrdenými informáciami 31 rokov, žil v Nice a mal dvojité: francúzsko-tuniské občianstvo.

Francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve sa k týmto informáciám doposiaľ odmietol vyjadriť, pričom uviedol, že „identifikácia zločinca ešte prebieha“. „Sme vo vojne s teroristami, ktorí nás chcú zasiahnuť za každú cenu a veľmi násilným spôsobom,“ dodal minister, ktorého citovala agentúra AP.

Vo francúzskom Nice zahynulo v noci nadnes prinajmenšom 80 ľudí a približne 50 ďalších utrpelo zranenia po tom, ako nákladné auto vrazilo do davu ľudí oslavujúcich sviatok dobytia Bastily. K incidentu došlo okolo 22.30 na rušnej promenáde Promenade des Anglais, kde boli v tom čase tisíce ľudí. K zodpovednosti za útok sa doposiaľ neprihlásila nijaká teroristická skupina.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. júla 2016