Odchod Británie z EÚ by mohol ohroziť japonské investície

Japonský premiér zdôraznil, že „Japonsko by veľmi jasne dávalo prednosť tomu, aby Británia zostala v EÚ“, a poznamenal, že 1000 japonských podnikov v Británii zamestnáva okolo 140.000 ľudí.

Londýn 5. mája (WebNoviny.sk) – Japonský premiér Šinzó Abe dnes v Londýne povedal, že Británia bude menej atraktívnym cieľom pre japonské investície, ak opustí Európsku úniu. Pripojil sa tak k svetovým politikom, ktorí sa zapojili do britskej rozpravy pred júnovým referendom o členstve v EÚ.

Abe na tlačovej konferencii s britským premiérom Davidom Cameronom reportérom povedal, že v referende 23. júna „budú v hre aj japonské záujmy„. Citovala ho tlačová agentúra AP.

Japonský premiér zdôraznil, že „Japonsko by veľmi jasne dávalo prednosť tomu, aby Británia zostala v EÚ„, a poznamenal, že 1000 japonských podnikov v Británii zamestnáva okolo 140.000 ľudí.

Abe uviedol, že mnohé z nich sídlia v Británii „práve preto, že Spojené kráľovstvo je vstupnou bránou do EÚ. Po hlasovaní za odchod by sa Británia stala menej atraktívnou destináciou pre japonské investície.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. mája 2016