Odborári chcú riešiť nedostatok peňazí v zdravotníctve, Pellegriniho vláde poslali návrh

375567_peniaze 7 676x448.jpg

BRATISLAVA 17. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb (SOZ) žiada vládu, aby riešila nedostatok peňazí v zdravotníctve. Ako sa uvádza vo vyhlásení delegátov konferencie základných odborových organizácií SOZ, štát by mal zvýšiť platby za svojich poistencov na 5 % z vymeriavacieho základu.

Sadzba za poistencov štátu dosiahla od začiatku tohto roka 3,71 % z vymeriavacieho základu. V roku 2017 bola na úrovni 3,78 %, pričom na posledné dva mesiace v roku sa zvýšila na 5,67 %.

Odporúčame:
Aktualizované: Kauza piešťanského CT naplnila podľa Suchánka znaky trestného činu, vyšetrovanie však zastavili

Odborári tiež vyzvali Úrad vlády SR, aby predložil do legislatívneho procesu nové stupnice platových taríf pre zabezpečenie vyššej miery odmeňovania zamestnancov pracujúcich vo verejnej správe.

S ďalšou požiadavkou sa SOZ obrátilo na ministerstvo zdravotníctva. Žiadajú, aby prijalo opatrenia na riešenie aktuálneho nedostatku odborníkov v zdravotníckych zariadeniach. To by malo vyriešiť situáciu v nemocniciach, ktorú odbory označujú za kritickú.

Viac k témam: Peter Pellegrini, Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb, zdravotníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Odborári chcú riešiť nedostatok peňazí v zdravotníctve, Pellegriniho vláde poslali návrh © SITA Všetky práva vyhradené.

17. mája 2018