Od talianskej strany sme museli pýtať informácie my, tvrdí Gašpar o pôsobení mafie na Slovensku

369492_imgl0660 676x451.jpg

BRATISLAVA 8. marca (WebNoviny.sk) – My sme boli vždy tí, ktorí si od talianskej strany pýtali informácie k rôznym osobám. Na tlačovej besede to štvrtok povedal policajný prezident Tibor Gašpar. Reagoval tým na medializované informácie, že naše úrady mali už od roku 2013 informácie o pôsobení talianskej mafie na východnom Slovensku, avšak nekonali. „Neinformovala nás ani raz talianska strana proaktívne,“ uviedol.

Všetky získané informácie, či už z Talianska alebo napríklad od Slovenskej informačnej služby, boli podľa Gašpara zahrnuté do činnosti polície. Konkrétne informácie od SIS viedli podľa Gašpara napríklad k obvineniu Diega R. a dvoch pracovníkov daňového úradu pre korupciu. Aktuálne polícia podľa Gašpara skúma okolo 70 spisov týkajúcich sa medializovaných osôb.

Odporúčame:
Situáciu na Slovensku môžu vyriešiť jedine predčasné voľby, tvrdí SaS po stretnutí s Kiskom

Pokiaľ ide o vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy vo Veľkej Mači, podľa policajného prezidenta sa stále preverujú viaceré verzie .„Osôb, ktoré boli vypočuté operatívnymi pracovníkmi, to sa počíta na stovky,“ vyhlásil s tým, že rôznym verziám prípadu sa venujú aj Národná protikorupčná jednotka NAKA, alebo Národná jednotka finančnej polície NAKA, „Participuje na tom celá NAKA,“ dodal Gašpar

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili na konci februára v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara vraždy pravdepodobne súvisia s prácou novinára. Podľa ďalších informácií by vraždy mohli súvisieť s talianskou mafiou operujúcou na východe Slovenska. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára.

Viac k témam: Ján Kuciak, krimi, mafia, Martina Kušnírová, Taliansko, Tibor Gašpar, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Od talianskej strany sme museli pýtať informácie my, tvrdí Gašpar o pôsobení mafie na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

8. marca 2018