Od pondelka jazdí bratislavská MHD v prázdninovom režime, zmena sa týka aj linky č. 202

379963_trolejbus 676x451.jpg

BRATISLAVA 2. júla (WebNoviny.sk) – Od pondelka 2. júla jazdí mestská hromadná doprava (MHD) v hlavnom meste SR Bratislave v prázdninovom režime. Pre cestujúcich tak platí prevádzkový režim „pracovný deň – školské prázdniny“. Dopravný podnik Bratislava (DPB) o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke.

DPB tiež upozorňuje na zmenu obsluhy Mlynských Nív autobusovou linkou č.202. Pre režim „pracovný deň – školské prázdniny“ majú totiž dostatok kĺbových autobusov, aby mohli zabezpečiť v plnom rozsahu prevádzku trolejbusovej linky č. 202 po celej jej trase.

Odporúčame:
Košická MHD prechádza na prázdninový režim a zmenia sa aj niektoré linky

V termíne od 2. júla do 2. septembra, počas letných školských prázdnin, tak budú na trase tejto linky jazdiť kĺbové autobusy. Bude to na trase Čiližská, Gagarinova, Prievozská, Autobusová stanica Mlynské Nivy a Nemocnica sv. Michala. Doteraz jazdila po skrátenej trase trolejbusovej linky č. 202 náhradná autobusová doprava linky č. X72 v úseku Nemocnica sv. Michala – Hraničná.

V letnom období ju nahradia linkou č.202 a X72 nebude premávať. Táto zmena však bude len počas prázdninového obdobia. Od 2. júla tak bude linka č. 205 premávať naďalej po odklonovej trase cez Špitálsku ulicu a Ulicu 29. augusta, obslúži aj zastávku Špitálska. Linku č. X72 nahradia autobusovou linkou č. 202.

Letné školské prázdniny sa žiakom základných a stredných škôl začínajú v pondelok 2. júla a trvať budú do piatka 31. augusta. Vyučovanie sa im začne v pondelok 3. septembra.

Viac k témam: Bratislava, DPB Dopravný podnik Bratislava, MHD Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk – Od pondelka jazdí bratislavská MHD v prázdninovom režime, zmena sa týka aj linky č. 202 © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júla 2018