Od Európskej únie dostanú Grécko a Bulharsko milióny eur, peniaze majú pomôcť s migrantmi

BRUSEL 10. júla (WebNoviny.sk) – Európska komisia (EK) poskytla dodatočnú núdzovú pomoc v sume 6,48 mil. eur s cieľom zlepšiť podmienky pri prijímaní utečencov do ubytovacích zariadení na gréckych ostrovoch Lesbos a Chios. EK o tom informovala v pondelok na svojej internetovej stránke.

Uviedla, že vďaka týmto financiám Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) bude poskytovať také služby ako sú dodávky potravín, vody a hygienické služby. Zároveň pomôže zabezpečiť ochranu zraniteľných migrantov a tiež vzdelávanie a zdravotnícku starostlivosť.

EK zároveň v rámci núdzovej pomoci poskytla dodatočných 1,22 mil. eur na podporu aktivít UNHCR v Bulharsku. Tieto financie majú pomôcť zlepšiť podmienky pri prijímaní a ochrane žiadateľov o azyl a utečencov. Peniaze poskytnuté Európskou komisiou podporia monitorovanie azylových procedúr a poskytovanie právnej, psychologickej a psychosociálnej pomoci vrátane pomoci detským migrantom.

Viac k témam: Bulharsko, grécko, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Od Európskej únie dostanú Grécko a Bulharsko milióny eur, peniaze majú pomôcť s migrantmi © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2017