Obyvatelia Spišskej Novej Vsi sú proti zrušeniu pošty v Novoveskej Hute, petíciu podpísalo 700 ľudí

415678_slovenska posta 676x522.jpg

19.1.2022 (Webnoviny.sk) – Približne 700 ľudí zo Spišskej Novej Vsi už podpísalo petíciu za zachovanie pobočky Slovenskej pošty v mestskej časti Novoveská Huta. Rozhodnutie o zrušení kamennej pobočky oznámila mestu v decembri minulého roka samotná pošta. Niektoré doteraz poskytované služby má po novom zabezpečovať poštový doručovateľ.

Podľa samosprávy ide o druhé zrušenie pošty na území mesta v krátkom čase, od jesene minulého roku je zatvorená aj pošta na Ulici O. Kožucha. Informoval o tom v stredu prostredníctvom tlačovej správy Tomáš Repčiak, pracovník mesta pre styk s médiami.

Pokles poštových služieb

Podľa generálneho riaditeľa Slovenskej pošty Martina Ľuptáka kleslo využívanie poštových služieb v Spišskej Novej Vsi tak, že pošta už nemôže naďalej prevádzkovať rovnaký počet kamenných pôšt. Avizovaná zmena spojená so zrušením pobočky v Novoveskej Hute by mala nadobudnúť účinnosť od 1. marca.

„Na základe dlhodobých skúseností z viac ako 1 500 obcí, v ktorých neprevádzkujeme poštu, a tiež nedávnej minulosti, keď sme k rovnakej zmene pristúpili aj v iných obciach a mestách, som presvedčený, že budete s poskytovaním poštových služieb spokojní ako doteraz,“ uviedol v otvorenom liste Ľupták. Podotkol tiež, že pri plánovaní zmeny sa myslelo najmä na starších obyvateľov, a tých, ktorí môžu mať problém s presunom.

Mesto berie rozhodnutie na vedomie

Pobočka pošty v Novoveskej Hute je od centra mesta vzdialená približne šesť kilometrov. Viacerí obyvatelia tejto časti s plánovanou zmenou nesúhlasia, dve občianske združenia preto zorganizovali spomínanú petíciu.

Vedenie mesta tvrdí, že nemalo možnosť ovplyvniť rozhodnutie Slovenskej pošty a kroky aktivistov podporuje. Podľa primátora Pavla Bečarika nie je dobré znevyhodňovať vzdialenejšie časti mesta, akým je Novoveská Huta. „Napriek tomu vedenie mesta berie toto rozhodnutie na vedomie a bude vždy ústretové pri riešeniach, ktoré budú uľahčovať život obyvateľov,“ uviedol.

Viac k témam: Petícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Obyvatelia Spišskej Novej Vsi sú proti zrušeniu pošty v Novoveskej Hute, petíciu podpísalo 700 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

19. januára 2022