Obyvatelia dostanú na skrášlenie Starej Ľubovne päťtisíc eur

Samospráva by grantom chcela podporiť nápady tých dobrovoľníkov, ktorí chcú skrášliť svoje mesto a dokážu to formou dobrovoľníckej práce.POPRAD 24. apríla (WebNoviny.sk) – Mesto Stará Ľubovňa aj tento rok podporí sumou päťtisíc eur dobrovoľnícke aktivity svojich obyvateľov, zamerané na revitalizáciu verejných plôch.

„Mesto už po druhýkrát vyhlásilo grantovú schému na svojpomocnú obnovu priestranstiev v meste. V rámci tejto schémy môžu mimovládne neziskové organizácie, neformálne občianske združenia či fyzické osoby staršie ako 18 rokov požiadať o príspevok napríklad na výstavbu detských ihrísk, opravu chodníka, osadenie lavičiek či výsadbu kvetov,“ vysvetlil pre agentúru SITA primátor mesta Ľuboš Tomko. Maximálna výška dotácie na jednu žiadosť je 500 eur.

Samospráva by grantom chcela podporiť nápady tých dobrovoľníkov, ktorí chcú skrášliť svoje mesto a dokážu to formou dobrovoľníckej práce. Finančný príspevok poskytne mesto za účelom tvorby a údržby verejných priestranstiev, ale aj zvyšovania kvality života obyvateľov Starej Ľubovne, posilnenia občianskej spolupatričnosti a podpory iniciatívy obyvateľov mesta.

Primátor upozornil, že z poskytnutej dotácie nie je možné financovať mzdy ani žiadne odmeny, určená bude len na materiál či pracovné náradie. Jeden žiadateľ môže podať iba jednu žiadosť. Tú je potrebné doručiť do podateľne mestského úradu alebo zaslať poštou na adresu Mestský úrad Stará Ľubovňa, Obchodná 1, 064 01 Stará Ľubovňa najneskôr do 6. mája. O tom, komu budú dotácie schválené, rozhodne komisia najneskôr do 13. mája.

Vlani takto mesto podporilo desať projektov. „Aj tento rok mesto vyčlenilo v rámci rozpočtu 5-tisíc eur, možno tak podporiť desať zaujímavých projektov, nevylučuje sa však, že ich bude aj viac, no v takom prípade by sme ich podporili menšou sumou ako je 500 eur,“ dodal primátor.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. apríla 2016