Obvinený poslanec a exminister Žiga prišiel vypovedať, tvrdenia Jankovskej odmieta

437215_peter ziga 676x451.jpg

18.12.2020 (Webnoviny.sk) – Exminister hospodárstva a životného prostredia Peter Žiga sa v piatok ráno objavil v budove policajného prezídia, kde by mal pred vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vypovedať v kauze uplácania sudkyne.

Exministra a nezaradeného poslanca Národnej rady SR (NR SR) a zároveň člena mimoparlamentnej strany Hlas – sociálna demokracia obvinili potom, ako sa rozviazal jazyk bývalej štátnej tajomníčke rezortu spravodlivosti Monike Jankovskej. Informuje o tom portál Aktuality.sk. Žiga pred výsluchom povedal, že tvrdenia odmieta.

Jankovská počas svojho väzobného stíhania v kauzách manipulovania súdnych prípadov Búrka a Víchrica prehovorila aj o tom, ako sa Žiga cez ňu pokúsil podplatiť sudkyňu Najvyššieho súdu SR Katarínu Pramukovú, ktorá rozhodovala veľký spor o Gabčíkovo.

Žiga podľa Jankovskej doniesol 100-tisíc eur. Ona ich mala odovzdať sudkyni. Kým však Jankovská stihla Pramukovej peniaze ponúknuť, tá už spor rozhodla v prospech štátu.

Viac k témam: akcia Búrka, akcia Víchrica
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený poslanec a exminister Žiga prišiel vypovedať, tvrdenia Jankovskej odmieta © SITA Všetky práva vyhradené.

18. decembra 2020