Obvinení v kauze krádeže onkoliekov uzavreli dohody o vine a treste

BRATISLAVA 9. júla (WebNoviny.sk) – Všetci obvinení v kauze obchodovania s onkologickými liekmi uzavreli dohodu o vine a treste. Informuje o tom portál televízie Markíza TVNOVINY.SK s tým, že televízii to potvrdila prokuratúra. V prípade, ktorý bol medializovaný pred dvoma rokmi v Národnom onkologickom ústave, sa podľa televízie obvinení dohodli na trestoch na spodnej hranici sadzieb, ktorá im hrozila.

Odporúčame:
Dôvera zverejnila rebríček najlepších a najhorších nemocníc na Slovensku

Televízia pripomína, že z obchodovania s onkologickými liekmi bola podozrivá skupina zamestnancov ústavu a dvaja pracovníci farmafiriem. Z obvinení vyplývalo, že siedmi zamestnanci zarábali hlavne na zvyškoch z liekov. Tie mali pôvodne vyhadzovať, ale údajne si ich nechali a použili pri inom pacientovi. Neminutú ampulku potom údajne posunuli magistrovi, ktorý ju vymenil za nové balenie. To potom podľa obvinení predávali.

Obvinení sa už krátko po začatí vyšetrovania priznali, polícia tak do roka vyšetrovanie ukončila. Pred pár dňami došlo podľa televízie k uzavretiu dohody o vine a treste, obvinení uznali vinu z trestného činu zločinu krádeže. Všetci dostali tresty na spodnej hranici zákonnej sadzby, pri jednej obvinenej došlo k zníženiu trestu pod túto hranicu, dodáva portál s tým, že dohody bude ešte musieť potvrdiť súd.

Viac k témam: krimi, Národný onkologický ústav (NOÚ), onkolieky, onkológia
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinení v kauze krádeže onkoliekov uzavreli dohody o vine a treste © SITA Všetky práva vyhradené.

9. júla 2017