Obrovský slalom v Aare má viacero favoritiek, nechýba medzi nimi Shiffrinová ani Vlhová

402877_shiffrin vlhova.jpg

AARE 13. februára (WebNoviny.sk) – Štyri pretekárky si rozdelili víťazstvá v šiestich pretekoch v aktuálnej sezóne Svetového pohára žien v obrovskom slalome. Len dve z nich však zvíťazili viac ako jedenkrát.

Žena veľkých podujatí

Američanka Mikaela Shiffrinová si prisvojila tri triumfy (Courchevel, Kronlatz, Maribor) a Slovenka Petra Vlhová dva (Semmering, Maribor spoločne so Shiffrinovou).

Výpočet hlavných adeptiek na medaily pred štvrtkovými pretekmi v obrovskom slalome žien na majstrovstvách sveta v Aare uzatvárajú zostávajúce dve víťazky z tejto sezóny Francúzka Tessa Worleyová (Sölden) a Talianka Federica Brignoneová (Killington).

K favoritkám však treba určite zaradiť aj skúsenú nemeckú špecialistku Viktoriu Rebensburgovú, ženu veľkých podujatí, Nórku Ragnhild Mowinckelovú, či vo výbornej forme jazdiacu už dvojnásobnú zlatú medailistku z Aare Švajčiarku Wendy Holdenerovú.

Mikaela nechcela trénovať s Petrou

Petra Vlhová na začiatku tejto sezóny ešte nebola členkou užšej špičky v obrovskom slalome, ale víťazstvá v rakúskom Semmeringu a slovinskom Maribore ju vyniesli až na priebežnú tretiu priečku v hodnotení tejto disciplíny vo Svetovom pohári.

Dvadsaťtriročná Liptáčkasa po zisku striebornej medaily v kombinácii presunula s celým svojim tímom zo švédskeho Aare do nórskeho Trysilu, kde v uplynulých troch dňoch trénovala obrovský slalom.

„Našli sme tam výborné podmienky na nerušený tréning. V tomto stredisku sa pripravovala aj Mikaela Shiffrinová. Každý tím však mal k dispozícii inú sekciu kopca, keďže Mikaela nechcela s Petrou trénovať,“ povedal Boris Vlha, stabilný člen tímu Vlhovcov a Petrin brat v rozhovore pre denník Šport.

Drobná výhoda pre Vlhovú

„Po zisku prvej medaily mi trochu spadol kameň zo srdca. Každá medaila sa počíta a veľmi sa teším. V pokoji sa pripravím na obrovský slalom a slalom. Vynasnažím sa podať čo najlepší výkon a uvidíme, ako to dopadne,“ skonštatovala Vlhová po svojom prvom medailovom úlovku v kombinácii.

Vlhová bude mať vo štvrtok drobnú výhodu pred súperkami v obrovskom slalome. Prvé kolo pretekov so začiatkom o 14.15 h postaví jej taliansky tréner Livio Magoni. Druhé kolo, ktoré sa začne o 17.45 h pod umelým osvetlením, bude stavať tréner talianskeho tímu Gian Luca Rulfi.

Viac k témam: svetový pohár žien v
Zdroj: Webnoviny.sk – Obrovský slalom v Aare má viacero favoritiek, nechýba medzi nimi Shiffrinová ani Vlhová © SITA Všetky práva vyhradené.

13. februára 2019