Obrazom: Taliansko zasiahlo silné zemetrasenie, hlásia obete

Cesty vedúce do mesta Amatrice aj z neho sú odrezané. Polovica mesta zmizla. Pod sutinami sa nachádzajú ľudia. Došlo i k zosuvom pôdy, hrozí zrútenie mosta.RÍM 24. augusta (WebNoviny.sk) – Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,2 zasiahlo v stredu v noci strednú časť Talianska, s epicentrom južne od mesta Perugia. Starosta mesta Amatrice uviedol, že pod troskami zrútených budov prišli o život najmenej dvaja ľudia a mesto utrpelo značné materiálne škody.

„Cesty vedúce do mesta aj z neho sú odrezané. Polovica mesta zmizla. Pod sutinami sa nachádzajú ľudia. Došlo i k zosuvom pôdy, hrozí zrútenie mosta,“ uviedol starosta uvedeného mesta Sergio Perozzi, ktorého cituje stanica BBC. Talianske orgány civilnej ochrany označili zemetrasenie za „vážne“.

Obrazom: Silné zemetrasenie v Taliansku

Po zemetrasení nasledovalo niekoľko silných dotrasov, tvrdí denník La Repubblica. Zemetrasenie nastalo o 3.36 h SELČ, 76 kilometrov juhovýchodne od Perugie, vo veľmi malej hĺbke desať kilometrov pod povrchom zeme, uviedla americká geologická služba USGS, podľa ktorej budú škody značné.

Otrasy bolo cítiť aj v Ríme, kde sa budovy chveli zhruba 20 sekúnd. Taliansky Inštitút geofyziky a vulkanológie (INGV) oznámil, že epicentrum sa nachádzalo v hĺbke iba 4,2 kilometra pod povrchom zeme v provincii Rieti. Okrem Amatrice sú najviac postihnutými mesto Norcia a obec Accumoli, píše agentúra AP. V roku 2009 zasiahlo susedný región Aquila zemetrasenie s magnitúdou 6,3 a vyžiadalo si viac než 300 mŕtvych.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. augusta 2016