Obrazom: Smolná olympijská jazda Petra Sagana

Fotografie z pretekov cross country v horskej cyklistike, v ktorých štartoval aj slovenský reprezentant Peter Sagan.RIO DE JANEIRO 21. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan mal obrovský smolu v nedeľňajších pretekoch cross country v horskej cyklistike na Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro.

Aj napriek tomu, že štartoval z poslednej 50. pozície, sa dokázal v priebehu prvých kilometrov dostať až na tretiu priečku. Potom ho však pribrzdili defekty a s narastajúcim časovým mankom neskôr výrazne zaostal. Sagan nakoniec nebol klasifikovaný. Pred šiestym zo siedmich okruhov ho stiahli z trate, keďže ho súperi dostihli o jedno kolo. Sagan bol vtedy na 37. priečke s odstupom 9:30 min na lídra pretekov.

Odporúčame:

Smola Sagana na OH 2016: Dvakrát ‚pichol‘ a bolo po šanciach

Tréner Peter Zánický k smole Sagana v olympijských pretekoch poznamenal: „Peter veľmi nahnevaný hneď zamieril do sprchy. Na dnešný deň sa veľmi tešil a to sklamanie je obrovské. Je to šport a nie vždy sa to podarí. Pokiaľ sklame technika, v jeho prípade dvakrát, nedá sa nič robiť. Dostal defekty na zlých miestach. Stojí to veľmi veľa síl. Mal neskutočný štart a všetci sa čudovali, ako sa tam dostal. Ak by mu materiál vydržal a nemal defekty, tak by mal reálne na umiestnenie v elitnej desiatke.“

Obrazom: Peter Sagan mal na olympiáde smolu

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. augusta 2016