Obrazom: Saganovi vyšiel risk. Šialené, čo sa stalo, povedal

Fotografie z jedenástej etapy 103. ročníka Tour de France, v ktorej sa z triumfu tešil slovenský cyklista Peter Sagan.MONTPELLIER 13. júla (WebNoviny.sk) – Jedenásta etapa 103. ročníka Tour de France ponúkla zaujímavé divadlo v hlavnej úlohe s majstrom sveta Petrom Saganom. Muž jazdiaci v zelenom drese lídra bodovacej súťaže si pripísal druhú víťaznú etapovú koncovku v aktuálnej edícii ‚starej dámy‘ a celkovo šiestu v kariére.

VŠETKO O TOUR DE FRANCE

V stredu to mal byť v záverečných metroch súboj šprintérov, ale to čo sa stalo 12 kilometrov pred koncom neočakával nikto. Spôsobil to aj silný vietor – Saganov tímový kolega Maciej Bodnar nastúpil, dvadsaťšesťročný Žilinčan mu skočil do háku a keď sa pridalo aj duo zo Sky – žltý Christopher Froome a Geraint Thomas, bolo jasné, že tento únik nie je márny. Postupne si vypracovali dostatočný náskok a bolo jasné, že štvorica to dotiahne víťazne do konca. Záverečné metre boli exhibíciou Petra Sagana a Christophera Frooma, lepší šprintér z tohto dua zvíťazil. Tretí Poliak Bodnar zdvihol ruky tiež na znak triumfu tímu Tinkoff a skvele pripravenej pozície pre Sagana.

Viac o jedenástej etapy Tour de France:

Video: Fantastický Sagan vyhral 11. etapu Tour de France

„Šialené, čo sa stalo, Neveril som, že odchádzame z pelotónu. Videl som s nami Froomieho a Thomasa a povedal si, že sme naozaj silní a nikto nás nikdy nemôže dobehnúť. Išli sme naplno a napokon sa nám to podarilo. Dnes sa všetci báli silného vetra, nakoniec fúkalo len posledných 15 km. Útok nebol plánovaný, chceli sme len zostať na špici, aby sa pelotón nepotrhal. Keď sme vpredu zostali ja v zelenom drese, Froome v žltom, také veci sa neplánujú, také veci sa jednoducho stanú,“ povedal Peter Sagan v prvej reakcii pre Eurosport.

Dvadsaťšesťročný Žilinčan bodoval aj na rýchlostnej prémii na 113 kilometri a v bodovacej súťaži má už pred druhým Cavendishom 90-bodový náskok.

Obrazom: Najkrajšie momenty z 11. etapy Tour de France

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2016