Obrazom: Sagan vyzliekol Cavendisha, na Tour je opäť zelený

Desiatu etapu 103. ročníka Tour de France vyhral Austrálčan Michael Matthews, slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na druhom mieste.REVEL 12. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan má opäť zelený dres na 103. ročníku Tour de France. V utorkovej desiatej etape vyhral rýchlostnú prémiu a len málo chýbali, aby si pripísal aj etapovú triumf. V koncovke nestačil iba na Austrálčana Michaela Matthewsa.

VŠETKO O TOUR DE FRANCE

Dvadsaťšesťročný Žilinčan na „starej dáme“ dosiahol jubilejné 30. pódiové umiestnenie, štvrté v tomto roku. V bodovacej súťaži vedie v bodovačke o 38 bodov pred svojím veľkým britským rivalom Markom Cavendishom. Tretí Marcel Kittel nazbieral 182 bodov.

Viac z desiatej etapy Tour de France:

Video: Skvelý Sagan skončil druhý v 10. etape Tour de France

„Bola to dôležitá etapa, ale sú aj dôležitejšie veci v živote. Stratil som veľa energie v úniku. Nie žeby nikto neťahal, ale viacerí pretekári nechceli spolupracovať vpredu. V závere Orica, ktorá bola v presile, útočila, ja som stále musel reagovať. Byť druhý nie je zlé. Matthews vyhral na Tour prvýkrát, čo je pre neho dobré. Ja som bol druhý, ale získal som dosť bodov a mám aj zelený dres,“ vravel Peter Sagan v prvej televíznej reakcii.

Obrazom: Najkrajšie momenty z desiatej etapy Tour de France

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. júla 2016