Obrazom: Najkrajšie momenty z dvanásteho dňa MS v hokeji

Na svetovom šampionáte v Rusku sa skončili boje v základných skupinách. Známe sú štvrťfinálové dvojice aj druhý vypadávajúci tím.MOSKVA/PETROHRAD 17. mája (WebNoviny.sk) – Majstrovstvá sveta v hokeji sa dostali do ďalšej fázy. Po utorku sú známe štvrťfinálové dvojice. Česko si zmeria sily s USA, Rusko s Nemeckom, Fínsko s Dánskom a Kanada nastúpi proti Švédsku. Hokejisti Maďarska doplnili dvojicu vypadávajúcich tímov a spolu s Kazachstanom minimálne na rok opúšťajú elitnú kategóriu.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Česi sa stali víťazmi moskovskej A-skupiny, keď v utorkovom dueli zdolali reprezentantov Švajčiarska 5:4. Súperovi tým znemožnili postup do štvrťfinále, kde sa na úkor Švajčiarov predstavia Dáni.

Nóri zvíťazili nad výberom Lotyšska 3:1 a posunuli sa na konečnú piatu priečku. Lotyši skončili v A-skupine na predposlednej 7. pozícii. Domáci Rusi zvíťazili nad Švédmi s prehľadom 4:1 a v tabuľke obsadili druhú priečku. Švédi skončili tretí.

Obrazom: Najkrajšie momenty z dvanásteho dňa MS v hokeji

Slováci síce zdolali v súboji petrohradskej B-skupiny výber USA 3:2 po predĺžení, do vyraďovacej časti sa však kvalifikovali zámorskí hokejisti. Na postup do štvrťfinále potrebovali Slováci získať všetky tri body.

Bielorusi sa zachránili v elitnej kategórii, Francúzov zdolali 3:0, čím zmarili nádeje Maďarov na záchranu.Hokejisti Fínska zvíťazili nad Kanadou presvedčivo 4:0 a stali sa víťazmi B-skupiny. V siedmich zápasoch nestratili ani bod.

Obrazom: Slováci zdolali USA, ale na MS skončili

Výsledky dvanásteho dňa MS v hokeji:

Video: Slovensko zdolalo USA, ale štvrťfinále si nezahrá

Video: Bielorusi sa udržali medzi elitou, Fíni sfúkli Kanadu

Video: Česi potopili Švajčiarov, Rusi nezaváhali so Švédmi

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. mája 2016