Obrazom: Minister Gajdoš odovzdal vojakom nové autá

Takmer 50-ročné UAZ-y nahradí 30 nových Land Roverov, ktoré v priestoroch Práporu ISTAR v Prešove odovzdal vojakom minister obrany Peter Gajdoš.

BRATISLAVA 22. augusta (WebNoviny.sk) – Vojaci majú od pondelka k dispozícii ďalšie nové autá. Takmer 50-ročné UAZ-y nahradí 30 nových Land Roverov, ktoré v priestoroch Práporu ISTAR v Prešove odovzdal vojakom minister obrany Peter Gajdoš.

Vojaci malé terénne automobily používajú na plnenie úloh domáceho krízového manažmentu, keď je potrebné sa dostať do ťažko dostupného terénu, počas výcviku, ale aj na plnenie taktických a dopravných úloh, informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

Pre prápor ISTAR je určených 16 nových áut, ďalších 10 je pre 23. motorizovaný prápor v Trebišove a štyri obnovia vozový park v útvaroch na západnom Slovensku. Vozidlá Land Rover boli nakúpené cez Agentúra NATO pre podporu – NATO Support Agency (NSPA).

Obrazom: Minister Gajdoš odovzdal vojakom nové autá

Minister Gajdoš verí, že aj táto technika prispeje k zvýšeniu operačnej spôsobilosti našich jednotiek. Vojakom prisľúbil, že on ako minister urobí maximum, aby dostali čo najviac novej techniky, ktorú akútne potrebujú.

Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Milan Maxim v tejto súvislosti uviedol, že napriek výmene automobilov bude mať armáda stále vo výzbroji aj UAZ-y, ktoré sú technicky a morálne zastarané a nevyhovujú ani z ekonomického hľadiska. „Naša požiadavka na obmenu tohto typu áut teda aj naďalej trvá,“ zdôraznil Maxim.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2016