Obrazom: Ľubomír Višňovský sa veľkolepo rozlúčil s kariérou

Legendárny zadák z Topoľčian, ktorý v deň exhibície oslávil 40. narodeniny, sa predstavil v oboch družstvách – v drese Legiend Slovana aj Zlatých chlapcov.BRATISLAVA 11. augusta (WebNoviny.sk) – Štvrtkový exhibičný hokejový zápas legiend Slovana Bratislava proti „zlatým chlapcom” slovenskej reprezentácie, ktorým sa hviezdny slovenský obranca Ľubomír Višňovský oficiálne rozlúčil so svojou hráčskou kariérou, sa skončil zmierlivo 8:8, v následných samostatných nájazdoch boli úspešnejšie „belasé” legendy a zvíťazili v nich 2:1.

Obrazom: Ľubomír Višňovský sa exhibičným zápasom rozlúčil s kariérou

Bodkou za podujatím bol symbolický samostatný nájazd Višňovského

Legendárny zadák z Topoľčian, ktorý v deň exhibície oslávil 40. narodeniny, sa predstavil v oboch družstvách, v polovici stretnutia si bývalý reprezentant za mohutného potlesku publika prezliekol dres. Bodkou za podujatím bol symbolický samostatný nájazd Višňovského, ktorý legendárna „sedemnástka” premenila.

Pred začiatkom duelu zabávali publikum najmenší hokejisti, medzi ktorými nechýbal Višňovského syn Maxim. Predzápasový program doplnil krátky videodokument pripomínajúci kľúčové míľniky hokejového života Ľubomíra Višňovského, ktorý sledovali fanúšikovia spoločne s hráčmi zoradenými na modrej čiare.

Pocta Demitrovi

Exhibícia sa podľa očakávaní hrala v uvoľnenej atmosfére, viac ako 10-tisíc divákov videlo namiesto vypätého súperenia zo strany oboch mužstiev najmä elegantne predvedené akcie, kľučky, brankárske zákroky a najmä množstvo gólov.

Stretnutie organizátori prerušovali vtipnými dokrútkami, na ktoré aktéri reagovali priamo na striedačke. Marián Gáborík v prvej tretine pobavil publikum tým, že Višňovskému podal podprsenku. „Ľubo, niečo ti v kabíne vypadlo,” povedal s úsmevom.

Smutnejšie emócie vyvolalo prerušenie zápasu v 38. min, pri ktorom si Slovnaft aréna pripomenula tragicky zosnulého slovenského reprezentanta Pavla Demitru. Fanúšikovia venovali legendárnemu „Demovi” dlhý potlesk.

Najsilnejší moment podujatia prišiel na jeho úplnom konci, keď fanúšikovia odmenili Višňovského bohaté pôsobenie na klubovej i reprezentačnej úrovni hlasitým „ďakujeme”. Už bývalý obranca sa s priaznivcami rozlúčil pri tónoch piesne „We are the champions” a „Aj tak sme stále frajeri”.

Legendy Slovana Bratislava – Zlatí chlapci SR 8:8 (3:5, 1:2, 4:1) – 2:1 na samostatné nájazdy

Zostavy:
Legendy Slovana: Sasu Hovi, Roman Mega, Marek Mastič – Ľ. Višňovský, Radoslav Hecl, Veber, Mosnár, Jendek, L. Čierny, Podhradský – T. Višňovský, P. Staroň, Verčík, Kapuš, Lipiansky, Voskár, Z. Cíger, Ľ. Kolník, Kropáč, Rusznyák, Lažo, Hreus
Zlatí chlapci: Šimonovič, P. Budaj – Ľ. Višňovský, Chára, Sekera, Lintner, Meszároš, Štrbák, R. Suchý – P. Bondra, Gáborík, Stümpel, Šatan, Handzuš, Marián Hossa, Marcel Hossa, Jánoš, Rastislav Pavlikovský, Pálffy, L. Nagy, Kopecký, J. Pardavý

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. augusta 2016