Obrazom: Deti na Spiši vytvorili rekord v pití mlieka

Deti od troch do 15 rokov pri príležitosti Svetového dňa mlieka v školách vypili 4967 škatuliek mlieka.POPRAD 28. septembra (WebNoviny.sk) – Viac ako 1200 litrov mlieka v stredu vypili deti z materských a základných škôl v Spišskej Novej Vsi. Svetový deň mlieka v školách tak oslávili ustanovujúcim slovenským rekordom. „V dopoludňajších hodinách vypili na pätnástich materských a ôsmich základných školách 4 967 škatuliek mlieka, každá z nich obsahovala 2,5 decilitrov mlieka,“ informoval Tomáš Repčiak z PR oddelenia mesta.

Do aktivity sa podľa samosprávy zapojili deti vo veku od troch do 15 rokov. „Sme radi, že sme sa takto pripojili k miliónom európskych detí, ktoré pijú mlieko nielen počas tohto svetového dňa. Naše mesto má viacero celoslovenských rekordov, a tento prispeje najmä k zdravému vývinu malých Spišskonovovešťanov,“ uviedla viceprimátorka mesta Lea Grečková. Podľa jej slov chce mesto takýmto spôsobom inšpirovať aj ostatné samosprávy, aby podporovali pitie mlieka a miestnych výrobcov.

Spišská Nová Ves sa už môže pochváliť napríklad najvyššou kostolnou vežou, najdlhšou obloženou bagetou, najdlhšou papierovou reťazou, najdlhšou kresbou na chodníku, najväčšou mozaikou z cestovín či rekordom v behu na vysokých opätkoch. Svetový deň mlieka v školách pripadá vždy na poslednú stredu v septembri a zaviedla ho v roku 2000 Organizácia Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO).

Obrazom: Rekord v pití mlieka

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2016