Obrazom: Deň hasičov v Bratislave zaujal tisíce návštevníkov

Návštevníci mohli sledovať pútavé ukážky hasičskej činnosti, ako je hasenie požiaru, ale aj leteckú záchranu topiacich sa osôb na Dunaji.BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) – Sobotňajší druhý ročník podujatia Deň hasičov, ktorý bol v Bratislave na Tyršovom nábreží, zaujal 10-tisíc návštevníkov. Agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Obrazom: Na Tyršovom nábreží v Bratislave sa konal Deň hasičov

Návštevníci mohli sledovať pútavé ukážky hasičskej činnosti, ako je hasenie požiaru, ale aj prácu s hydraulickým vyslobodzovacím náradím, leteckú záchranu topiacich sa osôb na Dunaji, niekoľko preletov helikoptér, ukážky činností pri zásahu s nebezpečnou látkou a podobné činnosti z každodennej hasičskej práce.

Pre najmenších návštevníkov boli pripravené tematické súťaže, mali tiež možnosť vyskúšať si spúšťanie sa na lanovej dráhe či prekonávanie prekážok v rámci hasičského športu. Ľudí zabávali aj vystúpenia niekoľkých žánrovo rôznorodých hudobných a tanečných skupín, ako aj ohňová show alebo ukážky bojových umení.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. mája 2016