Obrazom: Cavendish vyzliekol Sagana zo zeleného dresu

Fotografie zo šiestej etapy 103. ročníka Tour de France, v ktorej sa z triumfu tešil britský cyklista Mark Cavendish.MONTAUBAN 7. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan prišiel o zelený dres lídra bodovacej súťaže na 103. ročníka Tour de France. Vyzliekol ho z neho Mark Cavendish, ktorý vyhral štvrtkovú šiestu etapu, ktorá merala 190,5 km a viedla z Arpajon-sur-Cére do Montaubanu.

„Spočiatku sme boli dosť vzadu, bolo to veľmi hektické. Stále som strácal, musel som bojovať, ale videl som, že aj ďalšie tímy majú problémy. Do špurtu sa išlo z kopca, musel som nastúpiť skoro. Som naozaj šťastný vzhľadom na to, že v posledných troch rokoch sa mi nedarilo podľa predstáv,“ povedal Cavendish v prvej reakcii na Eurosporte.

VŠETKO O TOUR DE FRANCE

Sagan finišoval na šiestom mieste a v súboji o zelený dres mu patrí až tretie miesto – na konte má 175 bodov. Nemec Marcel Kittel ich nazbieral 182 a prvý Cavendish 204. Bolo to druhýkrát, čo sa konvoj TdF zastavil v Montaubane, 58-tisícovom meste v regióne Midi-Pyrénées na juhu Francúzska. V roku 1998 tam triumfoval z úniku päťčlennej skupiny Francúz Jacky Durand. Bola to jedna z troch víťazných etáp tohto cyklistu v jeho kariére na TdF.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo šiestej etapy Tour de France

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. júla 2016