Obete letu MS804 smerujú do Egypta, čiernu skrinku analyzujú

Airbus A320 smerujúci z Paríža do Káhiry sa 19. mája z doteraz neznámych príčin zrútil do východnej časti Stredozemného mora. Zahynulo všetkých 66 ľudí na palube.Káhira 4. júla (Webnoviny.sk) – Posádka pátracieho plavidla John Lethbridge, ktoré si prenajala egyptská vláda, vytiahla zo dna Stredozemného mora všetky lokalizované pozostatky obetí májovej havárie lietadla spoločnosti EgyptAir. Podľa denníka al-Ahram to v nedeľu oznámila vyšetrovacia komisia.

VŠETKO O HAVÁRII LETU MS804 SPOLOČNOSTI EGYPTAIR

Loď patriaca firme Deep Ocean Search sa následne vydala do Alexandrie, kde pozostatky odovzdajú egyptským úradom. Potom sa opäť vráti na miesto havárie a ešte raz ho prehľadá. Airbus A320 smerujúci z Paríža do Káhiry sa 19. mája z doteraz neznámych príčin zrútil do východnej časti Stredozemného mora. Zahynulo všetkých 66 ľudí na palube. Posádka predtým nevyslala žiadne volanie o pomoc.

Obrazom: Zábery trosiek havarovaného lietadla EgyptAir

Vyšetrovatelia medzitým začali analyzovať informácie z jednej z tzv. čiernych skriniek – zapisovača letových údajov. Druhá skrinka, zaznamenávajúca komunikáciu posádky, je momentálne v oprave vo Francúzsku. Keďže pamäť záznamníka je neporušená, s analýzou dát sa môže začať hneď, ako ju vrátia do Egypta.

Čiastkové výsledky analýzy letových údajov naznačujú, že priestory jednej z toaliet a oblasť palubnej elektroniky boli zadymené. Na úlomkoch z prednej časti stroja sa našli sadze a známky poškodenia vplyvom vysokej teploty, čo naznačuje možnosť požiaru na palube.
Po havárii sa objavili špekulácie o explózii na palube a možnom teroristickom útoku, tie však egyptská vláda odmietla.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2016