Obec Šípkové po búrke zalialo blato, starostka vyhlásila mimoriadnu situáciu

376147_povoden 676x440.jpg

VRBOVÉ 23. mája (WebNoviny.sk) – Mimoriadnu situáciu vyhlásila v stredu v obci Šípkové v okrese Piešťany starostka Janka Miškufová. Dôvodom je nočná búrka, po ktorej v obci zostala cesta zaliata blatom.

Pomôcť s čistením prišli dobrovoľní hasiči zo susedného mesta Vrbové, do prác sa zapojili aj ľudia z poľnohospodárskeho družstva a miestni občania. „Po nočnej búrke sa potok Šípkovec vylial z brehov a celá dedina je v blate,“ popísala situáciu Miškufová. Z Vrbového prišlo na pomoc do susednej dediny šesť hasičov s dvoma kusmi techniky.

Odporúčame:
Slnečné dni prinášajú riziká pre deti, hygienici radia ako ich chrániť

Komunikácie podľa ich predsedu Filipa Gona čistili lopatami i metlami, k dispozícii mali aj nakladač poľnohospodárskeho družstva. Práce na definitívnom vyčistení ciest potrvajú podľa starostky Miškufovej ešte niekoľko dní.

Búrka nebola podľa nej jedinou príčinou vzniknutej situácie, tou druhou bolo aj nie najšťastnejšie siatie kukurice v okolí dediny. Priama finančná škoda však obci podľa starostky nevznikla, škody rátajú len dedinčania vo svojich záhradkách.

Šípkové patrí k najmenším obciam Trnavského kraja, má len 330 obyvateľov. Leží na severnom okraji okresu Piešťany.

Viac k témam: obec Šípkové, počasie, povodne
Zdroj: Webnoviny.sk – Obec Šípkové po búrke zalialo blato, starostka vyhlásila mimoriadnu situáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2018