Obchodovanie s ropou a zlatom bolo premenlivé

Pokračovala zlá nálada z predošlého dňa, kedy správa americkej vlády ukázala, že zásoby ropy v USA stúpli trikrát viac, ako trh očakával.NEW YORK 25. marca (WebNoviny.sk) – Ceny ropy vo štvrtok v úvode obchodovania oslabili. Ľahká americká ropa zlacnela o 4 % a cena londýnskej ropy Brent sa dostala pod úroveň 40 USD za barel. Pokračovala totiž zlá nálada z predošlého dňa, kedy správa americkej vlády ukázala, že zásoby ropy v USA stúpli trikrát viac, ako trh očakával. Počas štvrtka však firma Baker Hughes poskytujúca služby pre ropné spoločnosti informovala, že americkí ťažiari tento týždeň zmenšili počet vrtov o pätnásť.

Cena ľahkej americkej ropy, ktorá počas dňa klesla až na 38,33 USD za barel, sa zotavila na 39,46 USD za barel, hoci oproti uzatváracej hodnote predchádzajúceho dňa stále bola nižšie o 33 centov na barel. Londýnska ropa Brent oproti predošlému dňu klesla o 3 centy na 40,44 USD za barel, ale tiež to bolo zotavenie, keďže v priebehu dňa bola až na hodnote 39,22 USD za barel.

Cena zlata bola vo štvrtok tiež premenlivá. Najprv klesla až na štvortýždňové minimum, ale neskôr sa zotavila. V úvode obchodovania spotová cena žltého kovu oslabila o 0,6 % na 1 212,20 USD za uncu. Dostala sa tak na najnižšiu úroveň od 26. februára tohto roka. Potom však ožila a do 19:10 GMT stúpla na 1 221,95 USD za uncu. Oproti predchádzajúcemu dňu si tak prilepšila o 0,2 %.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. marca 2016