O zmluvu v NHL bojuje niekoľko slovenských hokejistov

Prehľad Slovákov v kluboch zámorskej hokejovej NHL, so zmluvami alebo bojujúci o kontrakt.NEW YORK 27. septembra (WebNoviny.sk) – Šesticu Slovákov v aktuálnom týždni ešte čakajú finálové súboje na Svetovom pohár v Toronte proti domácej Kanade, no ďalší hokejisti spod Tatier sa už pripravujú v kluboch zámorskej NHL na novú sezónu. Niektorí v kempoch bojujú o miesto v prvom tíme, pretože majú podpísané dvojcestné zmluvy. Ide o Petra Cehlárika v Bostone, Erika Černáka s Petrom Budajom v Los Angeles, Mareka Hrivíka v NY Rangers a Marka Daňa vo Winnipegu.

Miloš Bubela je bez zmluvy a v Pittsburghu sa snaží presvedčiť trénerov o tom, že má potrebnú výkonnosť na to, aby ju dostal. Útočník Radovan Bondra nepochodil v predsezónnom kempe Chicaga Blackhawks a vedenie „jastrabov“ ho v pondelok poslalo späť do juniorského tímu Vancouver Giants v súťaži WHL. Devätnásťročný krídelník vo WHL strávil celú predchádzajúcu sezónu, za Giants absolvoval 58 duelov s bilanciou 15 gólov aj asistencií. Trebišovského rodáka si Blackhawks vybrali v minuloročnom drafte nováčikov v 5. kole.

Odporúčame:

Video: Gáborík a Tatar skórovali, Európa je vo finále

Médiá: Senzačný postup Európy zaistili Slováci, hrdina Tatar

Gáboríka trafil puk, nestihne finále s Kanadou ani štart NHL

Legendárny Gretzky chváli tím Európy, patrí do finále

Gigantické fiasko, píše Wennerholm o prehre Švédov s Európou

Ďalšia dvojica nehrá na spomenutom SP ani netrénuje v kluboch, zdravotné problémy totiž trápia Martina Réwaya a Tomáša Jurča. Kým Košičan sa zotavuje po operácii chrbta a úvod sezóny vo farbách Detroitu isto nestihne, Martinovi Réwayovi s dvojcestnou zmluvou v Montreale hrozí, že vynechá celú sezónu alebo jej podstatnú časť. Na Slovensku ho totiž museli hospitalizovať s vírusom, ktorý spôsobil zápal srdcového svalu.

Poltucet Jaroslav Halák, Zdeno Chára, Andrej Sekera, Marián Gáborík, Tomáš Tatar a Marián Hossa sa s poskladaným tímom Európy dostal už do finále Svetového pohára, čo mnohí nečakali. Ich príchod do klubov sa nateraz odkladá a nevedno, kedy sa zapoja pri prípravy na novú sezónu. S jednocestným kontraktom s Chicagom trénuje Richard Pánik a s Torontom Martin Marinčin.

Prehľad Slovákov v kluboch zámorskej hokejovej NHL, so zmluvami alebo bojujúci o kontrakt:

Boston Bruins: Zdeno Chára (jednocestná zmluva, aktuálne na SP), Peter Cehlárik (dvojcestná zmluva)
Chicago Blackhawks: Marián Hossa (jednocestná zmluva, aktuálne na SP), Richard Pánik (jednocestná zmluva), Radovan Bondra (bojuje o zmluvu)
Detroit Red Wings: Tomas Jurčo (jednocestná zmluva, po operácii), Tomáš Tatar (jednocestná zmluva, aktuálne na SP)
Edmonton Oilers: Andrej Sekera (jednocestná zmluva, aktuálne na SP)
Los Angeles Kings: Marián Gáborík (jednocestná zmluva, aktuálne na SP), Erik Černák (dvojcestná zmluva), Peter Budaj (dvojcestná zmluva)
Montreal Canadiens: Martin Réway (dvojcesná zmluva, choroba)
New York Islanders: Jaroslav Halák (jednocestná zmluva, aktuálne na SP)
New York Rangers: Marek Hrivík (dvojcestná zmluva)
Pittsburgh Penguins: Miloš Bubela (bez zmluvy)
Toronto Maple Leafs: Martin Marinčin (jednocestná zmluva)
Winnipeg Jets: Marko Daňo (dvojcestná zmluva)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. septembra 2016