O potratovom návrhu z dielne kotlebovcov sa zrejme hlasovať nebude, Fico podá procedurálny návrh

378070_kotleba 1 676x451.jpg

BRATISLAVA 12. júna (WebNoviny.sk) – O návrhu novely zákona o umelom prerušení tehotenstva z dielne Ľudovej strany Naše Slovensko sa v parlamente zrejme hlasovať nebude.

Ako povedal v utorok na tlačovej besede predseda Smeru-SD Robert Fico, v urorok na úvod parlamentnej schôdze bude podaný procedurálny návrh, ktorým sa požiada, aby NR SR ďalej v rokovaní o tomto bode nepokračovala.

Odporúčame:
Kotlebovský návrh zákona rozvíril búrlivú debatu, o zákaze interrupcií parlament rozhodne v júni

„Predpokladám, že nebudeme pokračovať v rokovaní. Nebola na to spoločenská objednávka. Je to vytiahnutý návrh zo šuplíka,“ uviedol Fico.

Čierny trh s potratmi

Predseda Smeru pripustil, že je možné hovoriť o všetkom. „Nikdy nebudem súhlasiť, aby došlo k zmene základného parametra, že žena musí mať slobodnú vôľu do 12 týždňa podstúpiť alebo nepodstúpiť interrupciu. Nebudem svoj názor meniť, ale rešpektujem aj iný názor. Racionálne a pragmaticky nechcem, aby na Slovensku vznikol čierny trh s interrupciami,“ dodal Fico.

Odporúčame:
Štát podľa sestier upiera rodičkám právo nato, aby na svet priviedli dieťa podľa ich želania

Poslanci NR SR ukončili rokovanie 31. schôdze diskusiou o návrhu novely zákona o umelom prerušení tehotenstva z dielne Ľudovej strany Naše Slovensko. O návrhu mali hlasovať na nadchádzajúcej júnovej schôdzi, podľa rozhodnutia grémia v stredu 13. júna.

Tri dôvody podľa kotlebovcov

Kotlebovci chcú zrušiť možnosť vykonávať interrupcie do 12 týždňov tehotenstva len na základe žiadosti ženy. Interrupcie by mali byť možné len v troch odôvodnených prípadoch.

Odporúčame:
Kotlebovci chcú interrupčným zákonom zasahovať do ľudského práva ženy na súkromie, tvrdí Beňová

V prípade ohrozenia života ženy a ak žena dá na interrupciu súhlas, ak žena otehotnela v dôsledku trestného činu, napríklad po znásilnení, tehotenstvo nepresahuje 12 týždňov a interrupcii nebránia zdravotné problémy ženy a ak žena o to sama požiada. Tretím prípadom je výnimka, keď ide o genetický chybný vývoj plodu a tehotenstvo nepresahuje 24 týždňov.

Viac k témam: Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Robert Fico, Smer-SD, tehotenstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – O potratovom návrhu z dielne kotlebovcov sa zrejme hlasovať nebude, Fico podá procedurálny návrh © SITA Všetky práva vyhradené.

12. júna 2018