O ďalšom osude ministra Kaliňáka sa rozhodne na Koaličnej rade

360317_img_4253 676x451.jpg

BRATISLAVA 5. marca (WebNoviny.sk) – Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná (nom. SNS) by na mieste ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) vyvodila politickú zodpovednosť.

Za odstúpenie Kaliňáka je aj časť koalície

Uviedla to v pondelok na tlačovej konferencii, na ktorej tiež doplnila, že „o všetkom sa bude rokovať na utorkovej koaličnej rade s našimi partnermi“.

Odporúčame:
Aktualizované: Fico je šokovaný zo slov Kisku, sú popretím demokratických volieb

Na odstúpenie ministra vnútra vyzýva nielen opozícia, ale aj časť koalície. Jeho odchod požaduje aj časť koaličnej strany Most-Híd. Tí zvolali aj republikovú radu, ktorá zasadne 12. marca a rozhodne o ďalšom postupe strany.

Kiska chce rekonštrukciu vlády alebo voľby

V nedeľu načrtol nevyhnutné zmeny v personálnom zložení vlády SR aj prezident Andrej Kiska, podľa ktorého sú prípustné iba dve riešenia, buď rozsiahla rekonštrukcia vlády, alebo predčasné parlamentné voľby.

Odporúčame:
Aktualizované: Prezident Kiska chce predčasné voľby alebo rozsiahlu rekonštrukciu vlády

„Nateraz vidím dve možnosti. Rozsiahlu a zásadnú rekonštrukciu vládu, ktorá by nepolarizovala spoločnosť, požiadala a získala dôveru NR SR. Alebo predčasné voľby, ktoré by v mnohých demokratických krajinách boli najprirodzenejším riešením,“ povedal Kiska s tým, že o tom musí rozhodnúť parlament 90 hlasmi.

Voľby by podľa neho mohli byť spolu s komunálnymi. Tiež doplnil, že chce začať rokovania s predsedami politických strán o tom, ako si predstavujú budúcnosť krajiny.

Viac k témam: Gabriela Matečná, Ján Kuciak, Most-Híd, Robert Kaliňák, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – O ďalšom osude ministra Kaliňáka sa rozhodne na Koaličnej rade © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2018