Nový tréner Realu Madrid Lopetegui prirovnal odvolanie k najhoršiemu dňu od smrti matky

378354_futbal4 676x446.jpg

MADRID 14. júna (WebNoviny.sk) – Futbalový tréner Julien Lopetegui má za sebou turbulentné dni. V utorok, ešte ako kouč španielskej reprezentácie, súhlasil s ponukou Realu Madrid, nasledujúci deň však prišiel o post šéfa lavičky „La Furia Roja“.

Najsmutnejší moment

Španielska kráľovská futbalová federácia (RFEF) deň pred začiatkom majstrovstiev sveta v Rusku rozhodla pre nečakaný krok a odvolala Lopeteguiho, údajne preto, že svoje rozhodnute nekonzultoval s vedením španielskeho futbalu.

Odporúčame:
Lopetegui je smutný po odvolaní na poste trénera, ale verí vo víťazstvo Španielska na MS v Rusku

„Toto odvolanie, iba dva dni pred naším prvým duelom na MS ma veľmi sklamalo. Bol to pravdepodobne najsmutnejší moment v mojom živote od smrti mojej matky,“ priznal vo štvrtok Lopetegui na oficiálnom predstavení v novej funkcii.

Napriek tomu Lopetegui bude sledovať svojich bývalých zverencov proti Portugalsku. „Budem im fandiť ako každý Španiel,“ dodal 51-ročný kouč.

Interpretované ako nelojálnosť

Na jeho stranu sa postavil aj nový šéf – hlava Realu Madrid Florentino Pérez. „Je to prejav pýchy a neúcty k Realu Madrid. To, čo spravil prezident RFAF Luis Rubiales, je bezprecedentné a nedá sa ničím ospravedlniť,“ povedal Pérez.

Rovnako pripomenul angažovanie Antonia Conteho na lavičku Chelsea pred majstrovstvami Európy 2016 a Louisa van Gaala Manchestrom United pred MS 2014. „Mali sme plné právo uzavrieť našu dohodu o spolupráci. Niekto to však interpretoval ako nelojálnosť,“ dodal Pérez.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:

Všeobecné informácie
Kompletný program a výsledky
Skupiny a nominácie tímov
Tabuľky skupín

 

Viac k témam: futbal, Julen Lopetegui, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018 v Rusku, Real Madrid, Španielsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový tréner Realu Madrid Lopetegui prirovnal odvolanie k najhoršiemu dňu od smrti matky © SITA Všetky práva vyhradené.

14. júna 2018