Nový odborový zväz polície vyzýva Kaliňáka a Gašpara k odchodu

366738_img_3111 676x451.jpg

BRATISLAVA 2. marca (WebNoviny.sk) – Nový odborový zväz polície (NOZP) verejne vyzval prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara a ministra vnútra Roberta Kaliňáka na odstúpenie zo svojich funkcií.

Ako ďalej agentúru SITA informoval predseda zväzu Vojtech Klučarovský, dôvera občanov je podľa nich nevyhnutná pre plnenie policajných úloh a zachovanie právneho poriadku SR.

„V súvislosti s nedávnou tragickou udalosťou, vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, bolo pre nás zdrvujúce počuť verejnú výzvu matky zavraždenej a jej prosbu o vyšetrovanie tohto ohavného činu iným nezávislým orgánom, ako je Policajný zbor, lebo nám nedôveruje,“ uvádza sa vo vyhlásení zväzu.

Odporúčame:
Most-Híd volá po odstúpení Kaliňáka, na základe rozhodnutia Smeru-SD zaujme ďalšie stanovisko

Bez ohľadu na to, či táto strata dôvery je, alebo nie je vinou policajného prezidenta a ministra vnútra, podľa zväzu ostáva faktom, že ich zotrvanie vo funkciách vedie k rýchlej erózii dôvery občanov SR v nestrannosť, nezávislosť a objektivitu Policajného zboru. „To my, príslušníci Policajného zboru, nemôžeme dopustiť. Neprispievajte k rastu neúcty k inštitúciám a k úpadku právneho štátu!“ uzatvára Nový odborový zväz polície vo vyhlásení.

Podľa predsedu NOZP Klučarovského združuje organizácia približne 500 policajtov, ktorí neboli spokojní s fungovaním Odborového zväzu polície v SR (OZP). Za cieľ si združenie stanovilo poukazovať na nedostatky v systéme fungovania polície a tiež jej odpolitizovanie.

Viac k témam: Ján Kuciak, Nový odborový zväz polície (NOZP), Odborový zväz polície v SR (OZP), Polícia SR, Robert Kaliňák, Tibor Gašpar, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový odborový zväz polície vyzýva Kaliňáka a Gašpara k odchodu © SITA Všetky práva vyhradené.

2. marca 2018