Nový britský minister financií neráta s núdzovým rozpočtom

Nový šéf britského rezortu financií Philip Hammond povedal, že núdzový rozpočet sa síce neplánuje, ale trhy potrebujú signály opätovného upokojenia.
LONDÝN 14. júla (Webnoviny.sk) – Nový britský minister financií Philip Hammond uviedol, že krajina nebude mať núdzový rozpočet, hoci nad ekonomikou visia otázniky po rozhodnutí krajiny odísť z Európskej únie. Minister vo štvrtok pre televíznu stanicu ITV povedal, že núdzový rozpočet sa síce neplánuje, ale „trhy potrebujú signály opätovného upokojenia, potrebujú vedieť, že urobíme všetko potrebné pre udržanie ekonomiky na správnej ceste“.

VŠETKO O BREXITE

Minister uviedol, že Veľká Británia bude čeliť zložitým problémom pri riadení ekonomiky, pretože v dôsledku odhlasovania odchodu z Európskej únie utrpela šok, informoval portál bbc.com. Rozhodnutie Británie odísť z EÚ podľa Hammonda zatriaslo dôverou a donútilo ľudí pozastaviť svoje plány. To, že britskí konzervatívci rýchlo zvolili nového lídra, však podľa neho pomôže obnoviť dôveru.

BREXIT: BRITI ROZHODLI, VEĽKÁ BRITÁNIA OPÚŠŤA EÚ

Philip Hammond je považovaný za stúpenca prísnej fiškálnej politiky. Premiérka Theresa Mayová mu však pravdepodobne nedovolí príliš agresívne redukovať výdavky alebo zvyšovať dane, poznamenáva bbc.com. Mayová totiž uviedla, že krajina by sa už nemala snažiť dosiahnuť prebytok rozpočtu do konca funkčného obdobia terajšieho parlamentu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. júla 2016