Novou ministerkou spravodlivosti má byť Kolíková, Žitňanská chce ísť na ústavný súd

364547_img_6309 1 676x451.jpg

BRATISLAVA 15. marca (WebNoviny.sk) – Novou ministerkou spravodlivosti by mala byť podľa informácií agentúry SITA Mária Kolíková. Tá doteraz v rezorte pôsobila ako štátna tajomníčka.

Kolíková by mala v prípade vzniku novej vlády nahradiť Luciu Žitňanskú, ktorá v stredu oznámila, že v novej vláde byť nechce. Podľa informácií agentúry SITA sa v strane Most-Híd hovorí, že ambíciou Žitňanskej má byť funkcia ústavného sudcu. Kandidáti na ústavných sudcov sa budú voliť na jeseň.

Odporúčame:
Online: Fica má vo funkcii premiéra nahradiť Pellegrini, sú známe mená aj ďalších ministrov

Novú vládu by mal viesť súčasný vicepremiér Peter Pellegrini. Ministra vnútra Roberta Kaliňáka má nahradiť podľa informácií agentúry SITA doterajšia štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková. Kaliňák oznámil svoju rezignáciu v pondelok. Ako prvá ešte minulý týždeň o tejto výmene informovala agentúra SITA.

Odporúčame:
Pellegrini by mal nahradiť Fica na poste premiéra, novými ministrami majú byť aj Tomáš a Saková

Novým ministrom kultúry sa má stať doterajší poradca premiéra a poslanec NR SR Erik Tomáš. Funkcia ministra kultúry sa uvoľnila po demisii Mareka Maďariča, ktorý sa vrátil do parlamentu. V prípade, že Pellegrini sa stane predsedom vlády, uvoľní sa aj funkcia vicepremiéra pre informatizáciu.

Podľa informácií agentúry SITA v Smere uvažujú nad tým, že by sa tejto funkcie ujal Martin Glváč, ktorý v súčasnosti pôsobí ako podpredseda NR SR a predseda poslaneckého klubu Smer.

Viac k témam: Denisa Saková, Erik Tomáš, Ján Kuciak, Lucia Žitňanská, Marek Maďarič, Mária Kolíková, Martin Glváč, Most-Híd, predčasné parlamentné voľby, Robert Kaliňák, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Novou ministerkou spravodlivosti má byť Kolíková, Žitňanská chce ísť na ústavný súd © SITA Všetky práva vyhradené.

15. marca 2018