Novotný chce z mesta Košice spraviť otvorené a moderné mesto, predstavil svoje programové tézy

375389_viliam novotny 676x451.jpg

KOŠICE 15. mája (WebNoviny.sk) – Kandidát na primátora mesta Košice Viliam Novotný (predseda strany Šanca) v utorok predstavil verejnosti svoje programové tézy Košice – moderné a otvorené mesto.

Zároveň predstavil ďalšieho člena svojho programového tímu Jaroslava Olejára, košického futbalistu a trénera. „Ak chceme, aby sa Košice znovu stali metropolou v tom pravom zmysle slova, musí prísť k zásadnej zmene. Je nevyhnutné urobiť z Košíc otvorené a moderné mesto,“ povedal Novotný.

Doložil, že každý, kto má nápad, ako urobiť z Košíc lepšie miesto pre život, ale aj každý, kto sa chce pridať k iniciatíve #somkosican, môže kontaktovať túto iniciatívu mailom na adrese ja@somkosican.sk alebo cez facebook či instagram.

Posilnenie mestských častí

O svojich návrhoch riešení pre Košice sa chce rozprávať s ďalšími odborníkmi na jednotlivé oblasti v Košiciach, ale aj s Košičanmi.

Podľa Novotného mestské časti netreba rušiť ale posilňovať – musia dostať viac kompetencií. Len tak sa mesto dostane bližšie k ľuďom a ľudia k mestu. Navrhuje, aby magistrát zmenil prístup k potrebám občanov a Košice sa stali otvoreným mestom, ktoré online komunikuje so svojimi obyvateľmi a tí vedia, kde presne získať informácie, ako a kde riešiť svoje problémy.

Košice musia byť transparentným mestom, ktoré zverejňuje všetky svoje kroky a spravuje svoj majetok pod verejnou kontrolou.

Vypovedanie zmluvy s EEI

Pokiaľ ide o dopravu, Novotný zastáva názor, že parkovanie treba vrátiť do správy mesta a okamžite vypovedať zmluvu na parkovanie s EEI v celom meste.

Chce dosiahnuť, aby boli Košičania spokojnejší s verejnou dopravou. S tým súvisí rad navrhovaných opatrení, napr. hodnotenie liniek, zlepšenie odmeňovania šoférov, zvýhodnené cestovné pre Košičanov. Navrhuje posilniť cyklodopravu v meste dobudovaním siete cyklotrás a zriadením požičovní bicyklov.

„Mestská polícia patrí do ulíc a problémových lokalít. Namiesto kontrolovania parkovania presunieme mestských policajtov na sídliská a na kritické miesta. Z pohľadu bezpečnosti navrhujeme zaviesť pravidelné hliadky mestskej polície na kritické linky MHD a v ‚šedých zónach‘ sídlisk, kde sa zhromažďujú bezdomovci a asociáli,“ uviedol Novotný.

Dodal, že v spolupráci s občianskymi iniciatívami a mestskou políciou majú byť odstránené nelegálne skládky. Zároveň chce zabezpečiť pravidelnú starostlivosť o čistotu oddychových zón v meste.

Viac k témam: komunálne voľby 2018, Košice, Viliam Novotný
Zdroj: Webnoviny.sk – Novotný chce z mesta Košice spraviť otvorené a moderné mesto, predstavil svoje programové tézy © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2018