Nové vedenie letiska Viedeň plánuje rozšíriť počet liniek, aerolinka Ryanair zvažuje spoluprácu

363256_ryanair 1 676x438.jpg

BRATISLAVA 12. marca (WebNoviny.sk) – Írsky nízkonákladový prepravca Ryanair zvažuje možnosť, že počas najbližších 12 až 18 mesiacov začne lietať z letiska Viedeň. Naznačil to šéf spoločnosti Michael O’Leary. Podnetom majú byť plány nového vedenia letiska Viedeň v oblasti rozširovania leteckých liniek a zvyšovania počtov cestujúcich.

„Letisko Viedeň má nový manažment, ktorý podniká určité veľmi progresívne kroky smerom k definitívnemu zavedeniu nových liniek a podnetom na rast dopravy a to je veľmi zaujímavé,“ povedal O’Leary na stretnutí asociácie európskych leteckých prepravcov Airlines for Europe v Bruseli. Informáciu priniesol v piatok portál ch-aviation.com, ktorý citoval agentúru Reuters.

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe a na letisku v Bratislave zriadil v marci 2015 svoju základňu. Podľa portálu ch-aviation.com je Ryanair zároveň výrazne najväčším prevádzkovateľom dopravy na bratislavskom letisku s podielom 70,9 % jeho týždennej kapacity.

Odporúčame:
Ryanair zavedie novú linku z Bratislavy do holandského Eindhovenu

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Viac k témam: Letisko Viedeň-Schwechat, Ryanair
Zdroj: Webnoviny.sk – Nové vedenie letiska Viedeň plánuje rozšíriť počet liniek, aerolinka Ryanair zvažuje spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.

12. marca 2018