Nová kniha o Harrym Potterovi bude zrejme bestseller

Knižné spracovanie scenára divadelnej hry Harry Potter And The Cursed Child je podľa kníhkupectva Barnes & Noble najviac predobjednávaná kniha od roku 2007.BRATISLAVA 26. júla (WebNoviny.sk) – Knižné spracovanie scenára divadelnej hry Harry Potter and the Cursed Child (v preklade Harry Potter a prekliate dieťa, pozn. red.) sa v USA zrejme stane bestsellerom. Dielo anglickej autorky J. K. Rowling, ktoré vzniklo v spolupráci so scenáristom Jackom Thorneom a režisérom Johnom Tiffanym, je podľa kníhkupectva Barnes & Noble najviac predobjednávanou knihou od roku 2007. Vtedy ich rebríčku v predobjednávkach kraľovala siedma časť knižnej série o mladom čarodejníkovi s názvom Harry Potter a Dary smrti.

Publikácia Harry Potter and the Cursed Child, s ktorej vydaním Rowling súhlasila po žiadostiach od fanúšikov, dosahuje vysoký počet predobjednávok aj u spoločnosti Amazon Books, pričom prvenstvo má jej tlačená aj elektronická verzia. „Pre milióny z nás, čo sme fanúšikmi Harryho Pottera je nový príbeh z Rokfortu obrovská udalosť,“ vyjadrila sa ich zástupkyňa Seira Wilson a zároveň dodala, že si vie predstaviť mladých fanúšikov ako publikáciu použijú na to, aby si hru mohli sami zahrať.

Predaj knihy sa začne presne o polnoci z 30. na 31. júla. Barnes & Noble pri tejto príležitosti plánuje vo svojich predajniach polnočné večierky. Slovenský preklad sa na pulty kníhkupectiev dostane v decembri.

Dlho očakávaná dvojdielna hra je pokračovaním pôvodného príbehu. Novinka sa odohráva 19 rokov po udalostiach z poslednej knihy Harry Potter a Dary smrti a jej centrálnou postavou je Harryho syn Albus Severus, ktorého stvárňuje Sam Clemmett. Harry Potter v podaní Jamieho Parkera vystupuje v hre ako prepracovaný zamestnanec Ministerstva mágie, ktorý bojuje s minulosťou, pričom melancholického Albusa Severusa zas ťaží legenda o jeho rodine.

Otec aj syn sa neskôr spoločne presvedčia, že temnota niekedy prichádza z tých najnepravdepodobnejších miest. V hre sa objavia aj Hermiona Granger (Noma Dumezweni), Ron Weasley (Paul Thornley), ich dcéra Rose (Cherrelle Skeete), Ginny Potter (Poppy Miller) či Draco Malfoy (Alex Price). Prvý raz uviedli inscenáciu v predpremiére 7. júna v Palace Theatre na londýnskom West Ende, pričom oficiálna premiéra je naplánovaná na 30. júla.

Príbehy o čarodejníkovi Harrym Potterovi odštartovala Rowling v roku 1997 knihou Harry Potter a Kameň mudrcov. Následne vyšlo ďalších šesť dielov, pričom všetky knihy sa dočkali filmových spracovaní, v ktorých mladého čarodejníka bojujúceho proti zlu v podobe krutého lorda Voldemorta stvárnil Daniel Radcliffe. Rowling na motívy pôvodného príbehu napísala aj dielo Fantastické zvery a ich výskyt (2001), pričom v súčasnosti vzniká jeho trojdielna filmová adaptácia. Prvý diel tohto počinu sa dostane do slovenských kín 17. novembra.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. júla 2016