Nikdy nebola mafia bližšie k premiérovi ako dnes, toto je dôvod na demisiu vlády, hovorí Sulík

368774_richard sulik 676x451.jpg

BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) – Líder SaS Richard Sulík je presvedčený, že vďaka práci Jána Kuciaka sme mali možnosť sa dozvedieť, aké silné spleti existujú na východe Slovenska, ako hlboko vnikli odnože talianskej mafie medzi vládnych politikov.

Odporúčame:
Fico na tlačovku doniesol milión eur v hotovosti, odmietol aj previazanosť Jasaňa na Talianov z Kalábrie

„Je neprijateľné, aby v blízkosti premiéra boli ľudia, ktorí sú preukázateľne v spojení s mafiou. Nikdy nebola mafia bližšie k premiérovi ako dnes. Toto je dôvod na demisiu vlády v slušných krajinách. Máme tu desať rokov Fica, ktorý toto všetko dopustil,“ vyhlásil Sulík.

Odporúčame:
Tisícky ľudí plánujú ísť na pochody za zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky

Podľa neho je úkladná vražda novinára a jeho snúbenice silným alarmom pre všetkých ľudí. „My nechceme, aby tu vládla mafia. Toto nechce drvivá väčšina ani Smeru, Mosta ani SNS,“ uviedol s tým, že ho prekvapuje, keď Béla Bugár a Andrej Danko posledné dni mlčia.

„V mene SaS a OĽaNO chcem oznámiť, že žiadame Roberta Fica, aby najneskôr do utorka zabezpečil, že Tibor Gašpar a Robert Kaliňák nebudú viac vo svojich funkciách policajného prezidenta a ministra vnútra. Je neprijateľné, aby boli tam, kde sú,“ uzavrel Sulík a podotkol, že Fico by mal prestať koordinovať vyšetrovanie a plne ho ponechať v rukách orgánov. „Ak to neurobí, sme pripravení konať,“ dodal s tým, že sú ochotní pristúpiť aj k odvolávaniu.

Portál Aktuality.sk o polnoci zverejnil posledný materiál zavraždeného novinára Jána Kuciaka, na ktorom pracoval.

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Podľa zatiaľ dostupných informácií má ísť o úkladnú vraždu, Kuciaka zabili jedným výstrelom do hrude, Kušnírovú do hlavy.

Obaja sú pravdepodobne mŕtvi od štvrtka, polícia na základe žiadosti matky jednej z obetí dom prehľadala v noci z nedele na pondelok. Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara vraždy pravdepodobne súvisia s prácou novinára.

Premiér Robert Fico prisľúbil milión eur každému, kto poskytne relevantnú informáciu o prípade. Podľa ďalších informácií by vraždy mohli súvisieť s talianskou mafiou operujúcou na východe Slovenska. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára.

Viac k témam: Andrej Danko, Béla Bugár, Ján Kuciak, krimi, Robert Fico, Robert Kaliňák, Smer-SD, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Nikdy nebola mafia bližšie k premiérovi ako dnes, toto je dôvod na demisiu vlády, hovorí Sulík © SITA Všetky práva vyhradené.

28. februára 2018