Niektoré cezhraničné platby sa nezrealizovali, upozorňuje NBS klientov bánk

363340_mg_7078 2 676x451.jpg

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Niektoré cezhraničné platby sa v pondelok 14. mája nezrealizovali. Informovala o tom Národná banka Slovenska (NBS) v nadväznosti na informáciu o nefunkčnosti systému SIPS.

„Každá banka zvolí pri riešení tejto situácie vlastný postup, preto je potrebné, aby sa klienti obrátili na svoju banku. Všetky tuzemské platby z pondelka boli spracované,“ uviedla centrálna banka.

Odporúčame:
Systém SIPS mal problémy, platby medzi slovenskými bankami nefungovali

Národná banka Slovenska v pondelok informovala, že v medzibankovom platobnom systéme SIPS vznikli v daný deň technické problémy. V podvečer v stanovisku doplnila, že medzibankový platobný systém SIPS je už funkčný.

Ako uviedla hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková, v pondelok ráno ich NBS informovala o problémoch so zúčtovaním medzibankových platieb. Aj VÚB v pondelok zaregistrovala problém pri medzibankových prevodoch. Avšak presné dopady na klientov nevedeli špecifikovať, nakoľko chyba nastala na strane NBS. Vnútrobankové prevody fungovali štandardne.

Viac k témam: banky, medzibankový platobný systém SIPS, Národná banka Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk – Niektoré cezhraničné platby sa nezrealizovali, upozorňuje NBS klientov bánk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2018