Nie je dôvod na paniku, hovorí tréner Santos o stave Ronalda

Kormidelník portugalskej futbalovej reprezentácie Fernando Santos si myslí, že zranenie Cristiana Ronalda nie je vážne natoľko, že by si vyžadovalo dlhú pauzu.LISABON 2. mája (WebNoviny.sk) – Kormidelník portugalskej futbalovej reprezentácie Fernando Santos si myslí, že zranenie Cristiana Ronalda nie je natoľko vážne, že by si vyžadovalo dlhú pauzu. Podľa 61-ročného rodáka z Lisabonu bude CR7 čoskoro znova v starej dobrej forme, vďaka čomu by mohol priviesť Real Madrid k trofeji v Lige majstrov.

Tridsaťjedenročný Portugalčan si 21. apríla v záverečných sekundách ligového duelu proti FC Villarreal (3:0) zranil stehenný sval, v nedeľu však už naplno trénoval s klubovými spoluhráčmi. „Zľakol som sa, keď som videl, ako v zápase s Villarrealom opúšťa ihrisko. Odvtedy sme však už boli v kontakte a nie je to nič alarmujúce. Myslím si, že môže v pohode fungovať ďalej. Na Cristianovi badám obrovskú motiváciu v súvislosti s ME, ale ak by vyhral Ligu majstrov, bola by to preňho ešte väčšia vzpruha,“ vyhlásil podľa portálu soccerway.com Fernando Santos, ktorý C. Ronalda krátko viedol v Sportingu Lisabon. Koučom Portugalska je od roku 2014.

„Hráč, ktorý za sezónu strelí 50, 60 alebo 70 gólov, je pre Portugalsko extrémne dôležitý. Jeho gólová štatistika je úžasná, navyše si treba uvedomiť, že to nie je typický útočník,“ doplnil skúsený tréner.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. mája 2016