New York Times odporúčajú čítateľom voliť Hillary Clintonovú

Cieľom odporúčania je presvedčiť nerozhodnutých voličov, že Clintonová je výrazne lepšie pripravená spoluvytvárať zahraničnú politiku a poviesť Spojené štáty k ekonomickej prosperite a technologickým výdobytkom.WASHINGTON, 26. septembra (WebNoviny.sk) – Denník The New York Times vyhlásil v rámci amerických prezidentských volieb podporu demokratickej kandidátke Hillary Clintonovej s tým, že akékoľvek programové porovnávanie s jej súperom Donaldom Trumpom je „márne“. Informovala o tom americká televízia CNN. „V akomkoľvek inom, bežnom volebnom roku by sme porovnávali programy dvoch prezidentských kandidátov bod po bode. Avšak tento volebný rok nie je bežný,“ napísal denník.

Odporúčame:

Trump môže zmeniť všetky volebné vzorce platné desaťročia

„Snaha o takéto porovnanie by bola márnou v politickej súťaži, kde jedna kandidátka – naša voľba, Hillary Clintonová – má za sebou politické skúsenosti a priehrštie pragmatických nápadov, pričom druhý kandidát – Donald Trump – neprezradil nič konkrétne o sebe či svojich plánoch, zatiaľ čo sľubuje modré z neba na striebornom podnose,“ uvádza sa v texte.

Komentár podčiarkuje význam národnej bezpečnosti a tvrdí, že Clintonová je lepšie kvalifikovaná tvoriť americkú zahraničnú politiku než jej republikánsky súper, odvolávajúc sa na jej skúsenosti počas pôsobenia na poste ministerky zahraničných vecí. „Vojna a recesia prinútila Američanov, ktorí sa narodili po 9/11, dospieť rýchlo a tí si zaslúžia vyzretú prezidentku. Celoživotný záväzok riešiť problémy reálneho sveta predurčuje Hillary Clintonovú na tento post a krajina by jej mala umožniť začať pracovať,“ píše denník.

Cieľom odporúčania je presvedčiť nerozhodnutých voličov, že Clintonová je výrazne lepšie pripravená spoluvytvárať zahraničnú politiku a poviesť Spojené štáty k ekonomickej prosperite a technologickým výdobytkom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. septembra 2016