Netolerantné zobrazenie nacistickej propagandy, kritizoval nemecký komisár karikatúru Netanjahua

359795_izrael 676x461.jpg

BERLÍN 17. mája (WebNoviny.sk) – Nemecký komisár pre boj proti antisemitizmu kritizuje denník Süddeutsche Zeitung za karikatúru izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Felix Klein pre denník Bild vo štvrtok povedal, že obrázok predstavuje „netolerantné zobrazenie nacistickej propagandy“.

Utorňajšie vydanie denníka zverejnilo kresbu, na ktorej má premiér veľké pery, uši a nos. Oblečený je ako víťazka tohtoročnej pesničkovej súťaže Eurovízia Netta Barzilai, ktorá pochádza z Izraela. Srdce, ktoré sa nachádza v logu súťaže, však vymenili za židovskú hviezdu, pričom Netanjahu drží v ruke raketu a hovorí: „Na budúci rok v Jeruzaleme“. Noviny sa už za karikatúru ospravedlnili.

Odporúčame:
Guatemala nasledovala kroky USA a otvorila svoje veľvyslanectvo v Jeruzaleme

Spomínaná Netta Barzilai zvíťazila v súťaži v sobotu, a to vďaka skladbe Toy. Budúci ročník súťaže sa tak bude konať v Izraeli.

Spojené štáty v pondelok otvorili veľvyslanectvo v Jeruzaleme. Americký prezident Donald Trump o presunutí amerického veľvyslanectva z Tel Avivu rozhodol minulý rok, čím de facto uznal Jeruzalem za hlavné mesto Izraela. Netanjahuova vláda toto rozhodnutie nadšene privítala, Palestínčania však proti nemu ostro protestujú.

Viac k témam: Benjamin Netanjahu, Izrael, Nemecko
Zdroj: Webnoviny.sk – Netolerantné zobrazenie nacistickej propagandy, kritizoval nemecký komisár karikatúru Netanjahua © SITA Všetky práva vyhradené.

17. mája 2018