Netflix začne rušiť účty, ktoré platia predplatné, ale sú viac ako rok neaktívne

416572_nerdwallet_millennial_money_subscriptions_44265 668626b8ab934183a2b0656818f7ba27 676x494.jpg

23.5.2020 (Webnoviny.sk) – Streamovacia platforma Netflix začne rušiť účty, ktoré sú viac ako rok neaktívne, no stále platia predplatné. Podľa spoločnosti sú takýchto neaktívnych účtov státisíce a jej rozhodnutie tak môže pomôcť zábudlivým zákazníkom ušetriť peniaze. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Netflix pred zrušením ich účtov používateľov upozorňuje prostredníctvom e-mailov. Spoločnosť uviedla, že upozornenia posiela ľuďom, ktorí sa zaregistrovali s kreditnou kartou alebo inou platobnou metódou a v priebehu roka od registrácie si nič nepozreli.

Upozornenia dostanú tiež používatelia, ktorí za službu platia a nepozreli si nič v priebehu ostatných dvoch rokov. Netflix sa majiteľov týchto neaktívnych účtov pýta, či chcú pokračovať v predplácaní jeho služieb, a ak neodpovedajú, zruší ich.

Streamovacia služba si zachová dáta o pozeraní z deaktivovaných účtov. V prípade, že by si používateľ, chcel znovu začať Netflix predplácať, bude mať prístup k svojím preferenciám.

Viac k témam: streamovacia služba
Zdroj: Webnoviny.sk – Netflix začne rušiť účty, ktoré platia predplatné, ale sú viac ako rok neaktívne © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2020