Nemecký vicekancelár vztýčil prostredník na ultrapravičiarov

Kým niektorí ľudia na sociálnych sieťach Sigmara Gabriela za jeho nekultivovanú reakciu kritizovali, mnohí jeho gesto ocenili. BERLÍN/BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) – Nemecký vicekancelár Sigmar Gabriel si vyslúžil pochvalu – ale aj kritiku – za to, že urobil jednoznačné gesto pohŕdania voči krajne pravicovým protestujúcim. Informovala o tom agentúra AP.

Video, zverejnené na internete v utorok večer, zachytáva vicekancelára Gabriela, ako v piatok 12. augusta ukazuje skupine neonacistov v stredonemeckom meste Salzgitter vztýčený prostredník. Videozáznam zachytáva približne desať ultrapravicových protestujúcich, ktorí držia v rukách plagáty obviňujúce zástupcu kancelárky Angely Merkelovej z toho, že je „zradca rasy“, a oslavujúce Gabrielovho zosnulého otca, oddaného nacistu.

Šéfa Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) Gabriela vidieť, ako sa najprv demonštrantom smeje, potom zdvihne prostredník a odíde. Kým niektorí ľudia na sociálnych sieťach Gabriela za jeho nekultivovanú reakciu kritizovali, mnohí jeho gesto ocenili.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. augusta 2016