Nemecký súd rozhodne, či bývalý katalánsky líder Puigdemont zostane vo väzbe

370923_germany_spain_catalonia_79352 110eb83ddb2b489b9a064460345b2654 676x451.jpg

BERLÍN 26. marca (WebNoviny.sk) – Bývalý katalánsky líder Carles Puigdemont, ktorého v nedeľu zadržala nemecká polícia, sa v pondelok postaví pred súd. Ten rozhodne, či politik ostane vo väzbe, až kým nebude známe, či ho vydajú do Španielska. Na ktorom súde sa dané neverejné pojednávanie bude konať, prokurátori v spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko neuviedli.

Nemecká polícia Puigdemonta zadržala v nedeľu na hraničnom priechode s Dánskom. O niekoľko hodín ho podľa nemeckej tlačovej agentúry DPA previezli do väznice v meste Neumünster na severe Nemecka.

Odporúčame:
Aktualizované: Bývalého katalánskeho lídra Carlesa Puigdemonta zadržala nemecká polícia

Puigdemontov právnik Jaume Alonso-Cuevillas uviedol, že bývalého prezidenta Katalánska zatkli, keď sa vracal naspäť do Belgicka. Tam sa zdržiaval od neúspešných pokusov jeho regionálnej vlády o dosiahnutie nezávislosti od Španielska.

Sudca španielskeho najvyššieho súdu opätovne aktivoval medzinárodný zatykač proti nemu v piatok, keď bol na návšteve Fínska. Zatykače vydal aj na piatich ďalších katalánskych separatistických lídrov.

Viac k témam: Carles Puigdemont, Katalánsko, Nemecko, polícia, Španielsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecký súd rozhodne, či bývalý katalánsky líder Puigdemont zostane vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.

26. marca 2018