Nemecký starosta dostal úder do hlavy, dôvodom sú utečenci

Obeť stratila pri napadnutí vedomie a previezli ju do nemocnice. Neznámy útočník ušiel z miesta činu.BERLÍN 30. septembra (WebNoviny.sk) – Starostu mesta Oersdorf v severnom Nemecku udrel neznámy útočník a spôsobil mu stratu vedomia, očividne pre politikove plány zriadiť domov pre utečencov v mestskej lokalite. Informovala o tom dnes nemecká polícia.

Starostu (61) udrel páchateľ do hlavy palicou alebo kusom dreva krátko pred jeho príchodom na stretnutie plánovacej komisie pre výstavbu spomínanej budovy v Oersdorfe v spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko, uviedol policajný hovorca. Obeť stratila pri napadnutí vedomie a previezli ju do nemocnice. Neznámy útočník ušiel z miesta činu, napísala dnes agentúra DPA.

Miestny zákonodarca dostal za posledných niekoľko mesiacov množstvo vyhrážok vrátane štvrtkového výhražného listu. Ako oznámila polícia, v liste bolo napísané: „Tí, čo nechcú počúvať, to musia pocítiť.“
Miestna politická skupina Oersdorfer Wählervereinigung vyhlásila, že v poslednom období sa objavil veľký počet vyhrážok proti miestnym predstaviteľov, a to práve v súvislosti s plánmi zriadiť v meste domov pre utečencov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. septembra 2016