Nemecký Siemens má podozrenie, že jeho dodávky turbín do Ruska skončili na Kryme

BERLÍN 11. júla (WebNoviny.sk) – Nemecký priemyselný konglomerát Siemens má podozrenie, že prinajmenšom dve plynové turbíny dodané Rusku skončili v rozpore so sankciami Európskej únie a proti vôli spoločnosti na Kryme.

Odporúčame:
Sankcie proti Rusku pretrvajú, pokiaľ nezmení postoj k Ukrajine, tvrdí Tillerson

Spoločnosť o tom informovala v pondelok. Podľa jej údajov mal nešpecifikovaný ruský zákazník opakovane písomne potvrdiť, že turbíny sa nedostanú na ukrajinský polostrov, ktorý Moskva obsadila v roku 2014.

„Toto konanie znamená jasné porušenie zmluvy o dodávke so Siemensom,“ uviedla firma s tým, že ustanovila pracovnú skupinu, ktorá preskúma jej všetky ruské kontrakty.

Odporúčame:
Putin predĺžil zákaz dovozu západných potravín, Európska komisia pokračuje v podpore farmárov

Európska únia v rámci sankčného režimu povoľuje vyvážať do Ruska zariadenia pre energetické odvetvie, nesmú sa však exportovať na okupovaný Krym. Prokuratúra v Mníchove medzitým informovala, že zvažuje vyšetrovanie s cieľom zistiť, či Siemens dodávkami z minulého leta neporušil sankcie EÚ.

Viac k témam: ekonomika, Krym, Rusko, Siemens
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecký Siemens má podozrenie, že jeho dodávky turbín do Ruska skončili na Kryme © SITA Všetky práva vyhradené.

11. júla 2017