Nemecko prikázalo Daimleru zvolať na opravy stotisíce áut, dôvodom je softvér na kontrolu emisií

378060_daimler 676x490.jpg

FRANKFURT 12. júna (WebNoviny.sk) – Nemecká vláda prikázala automobilke Daimler okamžite zvolať na opravy 238 tis. vozidiel vybavených softvérom, ktorý za určitých podmienok vypína kontrolu emisií.

Informoval o tom nemecký minister dopravy Andreas Scheuer, ktorý uviedol, že Daimler je ochotný s vládou transparentne spolupracovať s „maximálnou rýchlosťou“.

Odporúčame:
Nemecké úrady nariadili automobilke Porsche stiahnuť 60-tisíc vozidiel pre nadmerné emisie

Dieselové motory sú pod drobnohľadom odvtedy, ako americké úrady odhalili, že Volkswagen používal nelegálny softvér, ktorý vypínal kontrolu emisií v bežnej premávke.

Následné prešetrovania ukázali, že iní výrobcovia áut využívali medzery v rámci európskej regulácie, ktoré umožňovali zmiernenie kontroly emisií pri určitých teplotách, aby sa predišlo poškodeniu motora. Automobilka Daimler už skôr ohlásila dobrovoľné zvolanie približne 3 mil. áut s dieselovými motormi na aktualizáciu softvéru s cieľom zredukovať emisie.

Viac k témam: autá, automobilka Daimler, emisie, Nemecko
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko prikázalo Daimleru zvolať na opravy stotisíce áut, dôvodom je softvér na kontrolu emisií © SITA Všetky práva vyhradené.

12. júna 2018