Nemecká prokuratúra vraj chce uložiť Volkswagenu pokutu

Hamza bin Ládin v prejave nazvanom Všetci sme Usáma sľubuje, že al-Káida bude pokračovať v celosvetovom boji proti USA a ich spojencom.BERLÍN 10. júla (WebNoviny.sk) – Nemecká prokuratúra začala konanie, ktorého výsledkom by mohlo byť uloženie pokuty automobilke Volkswagen pre falšovanie emisných testov. Informoval o tom denník Süddeutsche Zeitung a nemecké stanice NDR a WDR.

„Začali sme konanie vo veci pokuty voči Volkswagenu,“ citovali tieto médiá braunschweigského prokurátora Klausa Zieheho. Prokurátor podľa ich správ uviedol, že pokuta by mohla zahŕňať odňatie ekonomickej výhody, ktorú VW pravdepodobne získal predajom áut so softvérom zameraným na manipuláciu emisných testov.

Agentúre AP sa nepodarilo hneď osloviť prokuratúru a VW uviedol, že takéto informácie nemá a správy nemôže komentovať. Nemecká prokuratúra už v súvislosti s emisným škandálom prešetruje podozrenie z podvodu. Zároveň vyšetruje bývalého generálneho riaditeľa Volkswagenu Martina Winterkorna a ďalšieho nemenovaného manažéra pre podozrenie, že investorov o škandále neinformovali dostatočne včas.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2016