Nemecká polícia prehľadala domy podporovateľov extrémistickej organizácie Gruppe Freital

361316_policia 676x477.jpg

BERLÍN 28. marca (WebNoviny.sk) – Nemecká polícia v spolkových krajinách Sasko, Dolné Sasko a Bavorsko prehľadala domy desiatich ľudí podozrivých z poskytovania podpory krajne pravicovej extrémistickej organizácii.

Policajti počas domových prehliadok, ktoré sa uskutočnili v stredu, zhabali zbrane, počítačové zariadenia na ukladanie dát a materiály s nacistickou propagandou. Nikoho však nezatkli.

Odporúčame:
Polícia v Arizone našla na sedadlách auta dve mŕtve deti, ich matku zadržali

Nemecká tlačová agentúra DPA informovala, že úrady podozrievajú tri ženy a siedmich mužov vo veku od 19 do 53 rokov z podpory organizácie Gruppe Freital (Skupina Freital) pomenovanej podľa predmestia Drážďan, ktoré zažilo sériu protestov proti utečencom a ďalšie udalosti s účasťou prívržencov krajnej pravice.

Na trest odňatia slobody od štyroch do desiatich rokov tento mesiac v Nemecku odsúdili ôsmich členov Gruppe Freital za vytvorenie krajine pravicovej teroristickej organizácie, pokus o vraždu a uskutočnenie bombových útokov na zariadenia pre žiadateľov o azyl a na antifašistov.

Viac k témam: Nemecko, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká polícia prehľadala domy podporovateľov extrémistickej organizácie Gruppe Freital © SITA Všetky práva vyhradené.

28. marca 2018