Nemci budú povinní nahlásiť všetky prípady nákazy domácich miláčikov novým koronavírusom

383883_thinkstockphotos 946803640 676x380.jpg

18.6.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecká vláda plánuje zaviesť povinnosť nahlasovania všetkých prípadov nákazy domácich zvierat novým koronavírusom. Opatrenie je podľa nej potrebné na pomoc pri jeho výskume. Ministerka poľnohospodárstva Julia Klöckner v utorok vysvetlila, že plánom by sa mal parlament zaoberať na budúci mesiac.

Viac o téme Koronavírus

Ľudia nebudú mať povinnosť testovať svojich domácich miláčikov, uviedla ministerka s tým, že to však bude zmysluplné v určitých situáciách, napríklad, keď sa prejavia príznaky u mačky žijúcej v domácnosti s ľuďmi nakazenými koronavírusom. Politička zdôraznila, že zatiaľ neexistujú dôkazy, že domáce zvieratá môžu prenášať vírus na ľudí.

V Nemecku, ktoré má 83 miliónov obyvateľov, žije zhruba 31 miliónov domácich zvierat. Šéf nemeckého centra pre výskum zvieracích chorôb uviedol, že zatiaľ zaevidovali len jeden prípad nákazy koronavírusom u zvieraťa.

Viac k témam: domáci miláčikovia, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Nemecku, opatrenia, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemci budú povinní nahlásiť všetky prípady nákazy domácich miláčikov novým koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.

18. júna 2020